Indiana (powrót na forum)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
adamwet1
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 30 maja pt, 2014 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Indiana (powrót na forum)

Post autor: adamwet1 »

Witam.
Długo się zastanawiałem i w końcu zdecydowałem się założyć temat.
Indiankę kupiłem w 2013 od użytkownika DelighT, jego przygoda z autkiem jest na forum.
Jak to było?
Szybka decyzja i jedziemy po 205 za Lublin. Po dokładnym obejrzeniu, okazało się, że buda jest zdrowa, mechanicznie kilka rzeczy do zrobienia. Szybka decyzja bierzemy. Właściciel miał chyba trochę nadzieję, że nie kupimy 205. Pozdrawiam cię Łukasz!
Powrót do domu na początku przebiegał bez problemu, ale końcówka już tak przyjemna nie była. Peugeot zaczął gasnąć co chwilę , nasiliło się wariowanie obrotów, częściowo padły światła.
Od czasu zakupu przejechałem około 15tys kilometrów
Co zrobiłem w autku?
Wymieniłem przekładnie kierowniczą, półosie, osłony przegubów. Naprawiłem hamulce, wymieniłem krzywe tarcze, wymieniłem cylinderki, trzeba było wymienić linkę ręcznego. Założyłem nowy układ wydechowy. Wymieniłem monowtrysk i silniczek krokowy (dwa razy). Do wymiany kwalifikowała się także nagrzewnica. Zająłem się też silnikiem. Cały został sprawdzony, wymienione popychacze , wszystko uszczelnione. O rzeczach oczywistych, rozrządzie, świecach, oleju, się nie rozpisuję, wszystko nowe.
Oprócz mechaniki troszkę zmienił się także wygląd. Usunąłem, moim zdaniem niepotrzebne ozdobniki, światła ledowe, folie przyciemniające szyby, część naklejek, błyskotek. W międzyczasie pojawiły się nowe oponki na wypiaskowanych i odnowionych felgach, naprawiony na nowych gąbkach i na nowo obszyty fotel kierowcy (dzięki Jędrek).
I teraz śmigam. Właśnie wybudziłem Indianką ze snu zimowego.
Załączniki
20170313_091041.jpg
20170313_091028.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: RafGentry »

Pamiętam ją jeszcze z wątku DelighTa. Zastanawiałem się, jak potoczyły się jej losy.

Lista modyfikacji spora - aż miło poczytać.

Ja bym z niej jednak jeszcze trochę tych ozdóbek pościągał jak zrobi się cieplej 8)

Szerokości i wrzucaj jak najwięcej info w temacie. Mało aktywnych Indian na tym forum :W
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: nowak68 »

Śliczna :)
Ostatnio zastanawiałem się ile 205 Indiana jest w kraju :?:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: czargosia »

Ja widziałem jedną w takim sobie stanie jeździ w Giżycku.
PS
Ładna Indiana
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: Orfister »

Nie mogę nie dołączyć się do dyskusji, bo to auto w bezpośredni sposób dotyczy również mnie ;-) ale o tym później ;-)
sawikos
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 08 sie pn, 2016 9:02 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: sawikos »

super autko, może kiedyś je zobaczę w Wawie
adamwet1
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 30 maja pt, 2014 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: adamwet1 »

Dzięki za mile słowa. W pon, gdy tankowałem pierwszy raz po zimie podleciał do mnie pan (poważny, w garniaku) i zaproponował odkupienie Indianki. Od razu poprawił mi się humor.
Plany na ten rok; dopieszczenie mechaniki, poprawa lakieru i zabezpieczenie przed rdzą. Jak się uda, to zaliczenie przynajmniej części włoskiego tripa.


ad. Orfister
Nie mogę nie dołączyć się do dyskusji, bo to auto w bezpośredni sposób dotyczy również mnie ;-) ale o tym później ;-)

O, to ciekawe....

ad. sawikos

Staram się jeździć Indianką dość często, jak jesteś w Wawy, lub będziesz w W-wie, daj znać
Awatar użytkownika
DelighT
Junior
Posty: 402
Rejestracja: 06 lut pt, 2009 7:21 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 3827789
Lokalizacja: Lublin

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: DelighT »

Wreszcie! Po tylu namowach :D Dziękuję za pozdrowienia Panie Adamie _O_ To się chwali, że jeszcze Pan o mnie pamięta (chodź nie dałem o sobie zapomnieć haha) 8)7 Cieszę się, że auto wpadło w Pańskie ręce, starałem się odkupić, jednak jest Pan nieugiety ;D Pomijając bicze które bankowo oberwę od forumowiczów to tak naprawdę ciągle za Nią tęsknię. Mimo kilku niedoskonałości autem jeździło się bardzo dobrze :) forumowicz "Orfister" jeździł oglądać Indiane zanim została sprzedana mojemu Ojcu. Stąd jego znajomość odnośnie auta. Otóż Indiane sprzedawał handlarz. W Koninie i z tego co pamiętam, forumowicze jeździli oglądać auto, ale się nie przypodobalo. Dzięki czemu auto trafiło do nas. Wpierw w ręce mojego Ojca (stąd te swiecidelka, odblaski itd..) A potem moje, po czym trafiła do Pana. Cieszę się, że opowieść o Indianie tak szybko się nie skończy.. Auto jest w bardzo dobrych rękach. Szerokości i bezwypadkowosci życzę Panie Adamie, auto miało fabryczny lakier.. Pozdrawiam!
Kiedyś 205 Indiana: http://delight.205.pl/

Obrazek
adamwet1
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 30 maja pt, 2014 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: adamwet1 »

Była ładna pogoda, więc troszkę zrobione przy Indiance. Wymieniłem kierunkowskaz, jak się okazało, już ledwo się trzymał. Prawie wysprzątałem wnętrze - zdjęcia jak już będzie czyściutko. Pojawiła się nowa, dorobiona naklejka na blendę.
Załączniki
20170403_153004.jpg
20170403_151132.jpg
20170402_125534.jpg
20170402_112829.jpg
Dziadek Mróz

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: Dziadek Mróz »

adamwet1 pisze: Pojawiła się nowa, dorobiona naklejka na blendę.
Witaj!
Napisałem PW do Ciebie w sprawie naklejki na blendę ;). W mojej indianie są tylko strzępy naklejki na blendzie i wygląda to kiepsko.
Resztę naklejek będę załatwiał z kolegą grafikiem.
Załączam też zdjęcie z klimatycznymi fotelikami :)
Pozdrowienia
Załączniki
foteliki.JPG
indiana.blenda.JPG
indiana.blenda.JPG (8.3 KiB) Przejrzano 16615 razy
Dziadek Mróz

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: Dziadek Mróz »

nowak68 pisze:Śliczna :)
Ostatnio zastanawiałem się ile 205 Indiana jest w kraju :?:
Ja też ? hmmm może ktoś zna odpowiedź ;) ?
adamwet1
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 30 maja pt, 2014 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: adamwet1 »

W ostatni weekend zamiast na otwarcie sezonu pojechałem do znajomego na wschód i wykopaliśmy w stodole felgi. Podobno ma tam mieć jeszcze kilka takich skarbów. Od wczoraj Indianka stoi już na nowych kołach
Załączniki
20170427_185113.jpg
20170427_173608.jpg
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: Indjana »

Czyli rozumiem, że śruby pasowały? :)
Co do tych felg do tej wersji, to nie jestem przekonany. Zbyt poważne się wydają, ale rzecz gustu, jak wszystko.
I chyba pozbyłbym się tej kalkomanii.
Oprócz tego, fajna ta Indiana, chciałbym kiedyś taką przytulić :)
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: nowak68 »

Kalkomanie absolutnie zostaw!!!!! Są cudne 8) Żadne auto nie ma tak wyrazistych naklejek, nawet xr Jaremy :D
Te naklejki są duchem czasu w jakim auto zostało zbudowane i jeśli nawet nie są oryginalne /a raczej są/ to zdobią auto w sposób estetyczny.
Felgi wydają się ciut za "zimne", ale to kwestia gustu.
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indiana (powrót na forum)

Post autor: RafGentry »

Bardzo fajna jest ta felga. Montował ją kiedyś do Indiany Babelo ładnych parę lat temu.

Ale tutaj chyba musisz dopracować pewne detale. Prawe nadkole ma dziwny kształt, belka trochę siedzi, a opona wygląda, jakby miała za duży profil.

Jeśli to nie 185/60, to spróbuj coś w tym rozmiarze, albo 175/65.

Ale idzie ku dobremu :)
ODPOWIEDZ