Bąk, czyli 1.8d 91'

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
a2legro
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 02 lip czw, 2009 12:19 am
Posiadany PUG: XSD 92' / Automatic 1.9 91' / GTI 1.9 89' / GTI 1.9 88' no sunroof
Numer Gadu-gadu: 5211157
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Bąk, czyli 1.8d 91'

Post autor: a2legro »

Szkoda by było zaliczyć dach przez stare opony. Sto razy lepsze będą nowe tanie chińskie od tych kartofli. Zrób to szybko jak nie dla swojego bezpieczeństwa to dla bezpieczeństwa innych użytkowników.
Bigmackowski
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 27 wrz czw, 2018 6:15 pm
Posiadany PUG: KUC, BĄK, ROMPEŁ i GOLLAS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bąk, czyli 1.8d 91'

Post autor: Bigmackowski »

Luz chłopaki, tak tylko żartuje :P Właśnie się zabieram za przerzucanie kół na zimowe...
Bigmackowski
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 27 wrz czw, 2018 6:15 pm
Posiadany PUG: KUC, BĄK, ROMPEŁ i GOLLAS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bąk, czyli 1.8d 91'

Post autor: Bigmackowski »

Wymiana maglownicy, drążków i krzyżaka. Szybko sprawnie i przyjemnie.
3.jpg
3.jpg (138.28 KiB) Przejrzano 4480 razy
2.jpg
Potem przegląd i geometria i w sumie to nawet nie mieli się do czego doczepić. Oprócz wykolebanego fotela od kierowcy. Na koniec rzucano jeszcze teksty typu"Super utrzymane autko" albo "Co za kanarkowy kolor". Aaa panie przecież to moje, to wiem jak sytuacja wygląda, co mie będziesz gadał... Do zoba za rok!
Może jak kiedyś będę miał wenę to ogarnę ten fotel. Na razie nie przeszkadza...
1.jpg
A no i w sumie to już niedługo urodzinki. 3 z przodu się pojawi. Na tym liczniku...


EDIT 28.01

No i fotel już też ogarnięty
83370335_490264208570844_840314083788980224_n.jpg
Bigmackowski
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 27 wrz czw, 2018 6:15 pm
Posiadany PUG: KUC, BĄK, ROMPEŁ i GOLLAS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bąk, czyli 1.8d 91'

Post autor: Bigmackowski »

Bączek ostatnio dostał nowy zestaw hamulcowy na przód.
Jechałem nim w 4 na urodziny do rodziny, gdy w pewnym momencie zorientowałem się, że nie mam hamulca.
Pedał po prostu wpadł w podłogę. Tzn hamował, ale tylko przy pierwszym naciśnięciu i do tego słabo.
Dobra, udało się - przyjechałem i rozwiozłem wszystkich bezpiecznie. :mrgreen: #odpowiedzialnośćmojedrugieimię
Tak - dla ciekawskich i pamiętliwych - kupiłem nowe oponki.
Jak się okazało, winowajcą była pompa hamulcowa, więc szybka podmiana, odpowietrzenie hamulców, wymiana jednego cylinderka z tyłu bo oczywix urwał się odpowietrznik, czyszczenie bębnów, regulacja ręcznego i fik gotowy żółtek do dalszej jazdy.
A tu takie foto pamiątkowe:
300000.jpg
Słabo widać ale jest 300k przekroczone. Teraz już prawie 302k

A no i skoro zacząłem jeździć dziennie do pracy po 60km tam i nazad, to zacząłem liczyć sobie w końcu spalanie.
Czasem na pełnym baku jestem w stanie 900km wykręcić, a te 850km to minimum totalne.
Więc spalanie dalej 5.5.

I pochwalę się proszę państwa wystąpiłem w filmie:



Trzymajcie się ciepło. Dla dalszych informacji, żeby nie było że tak kolorowo, to jedna półoś mi zaczyna się tłuc, a i linkę sprzęgła musiałem podciągnąć, bo strasznie nisko chwytała - pewno będzie tarcza do regeneracji, albo docisk świruje. Poczekam aż jedno albo drugie się spier.... bo nie będę tego 2 razy rozkopywać xD
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Bąk, czyli 1.8d 91'

Post autor: szasz »

Bardzo dobrze i ładnie! Tak trzeba robić samochody! I tak trzeba je użytkować! :Y
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
ODPOWIEDZ