Nowy nabytek - 306

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Włodku, my również cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać Cie w tych okolicznościach zimowej aury...
Prowadź dzielnie i bardziej konsekwentnie ode mnie dzienniczek, a będzie to jedyna 306 z tak udokumentowaną historią zakupów części i wymian...bo napraw tam za wiele nie było i nie będzie ;-)
Zadowolony jestem, ze droga minęła Ci spokojnie i bez problemów, napisz ile Ci spalił przy Twoim stylu jazdy, aż jestem ciekaw...bo wydaje mi się, ze nasze style jazdy zbyt wiele się nie różniły...
Kontynuuj zatem temat tutaj, jeśli nie chcesz zaczynać nowego, mi to nie przeszkadza...jeśli będziesz chciał o cokolwiek dopytać, śmiało, odpowiem.
Pozdrawiamy serdecznie...
PS - pozdrów naszego "granatulka" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Oczywiście pogłaszczę go czule w Waszym imieniu :)
Raport ze spalania również zdam niebawem. Póki co przyjechałem wczoraj do Szczecina pociągiem, z tego powodu, że Juniorek stał tutaj samotny od piątku. Po długich namysłach stwierdziłem, że przywiozę go do Świnoujścia i tam będzie mi służył jako weekendowe auto do "kościoła" czy na zakupy do granicznego Ahlbecku po proszki do prania (wiadomo niemiecka chemia jest najlepsza 8)7 :lol: )
Także od przyszłego tygodnia 306 będzie służył regularnie na trasie Świnoujście-Szczecin i tutaj w Szczecinie po mieście.
Będę kontynuował wpisy w Twoim wątku jeśli tak jak piszesz Ci to nie przeszkadza, będzie ciągłość i przez to pewnie ciekawsza historia :) pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Pierwszy tysiąc kilometrów za mną i muszę przyznać, że to jest super piękne auto! :) Spalanie wyszło na poziomie 6,1 litra przy proporcji 720 km trasa, 250 km miasto, więc jestem bardzo kontent. Poza tym wóz został już przerejestrowany, szkoda, że nie dostałem takiej fajnej rejestracji dla swojej 205'tki.
Załączniki
Cień rzuca moja zgrabna sylwetka. Widok w tle na zalew szczeciński i stary prom karsibór.
Cień rzuca moja zgrabna sylwetka. Widok w tle na zalew szczeciński i stary prom karsibór.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Bardzo się cieszę, że kilometry miło Wam mijają...cieszcie się i delektujcie a usterki niech omijają was szerokimi kołami ;-)
A jak pod kątem gabarytów ? Mieścicie się wszyscy ?
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Wszyscy oczywiście mają swoje miejsce i dużo miejsca jeszcze zostaje :) Za tylnymi zagłówkami zamontowałem siatkę/przegrodę, żeby pies zostawiał kłaki tylko w bagażniku. W tym momencie auto stoi u mechanika, wymienione zostały szczęki i łóżysko, które od Ciebie dostałem, plus cylinderki i przewody. Zostało jeszcze zaspawanie/wymiana kawałka rrury dolotowej do katalizatora, bo wyżarło dziurę z jednej strony. Bedę też ogarniał ten przedni zderzak. Poza tym wszystko w porządku :)
Pablo
Junior
Posty: 114
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 12:54 pm
Posiadany PUG: Jest 205 1.1 look był 205 GL 1.0 TU9A
Numer Gadu-gadu: 8279577
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Pablo »

Miałem okazje obadać 306 właśnie u mechanika ale było wieczorkiem i ciemno wiec pozostał niedosyt będzie pretekst żeby się spotkać
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Pablo pisze:Miałem okazje obadać 306 właśnie u mechanika ale było wieczorkiem i ciemno wiec pozostał niedosyt będzie pretekst żeby się spotkać
Bardzo chętnie, w tygodniu jestem dostępny praktycznie codziennie wieczorem, Twojego look'a jeszcze chyba nie utrafiłem na mieście :)
Załączniki
Zderzak łogarnięty :)
Zderzak łogarnięty :)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

O fajnie że ogarnąłeś ten zderzak, ciesze się. Teraz wygląda zacnie. A poza tym jak się sprawuje /.?
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Bezproblemowo... chociaż nie, czekaj, przepaliła się lewa żarówka postojowa 8)7 Poza tym, to kupiłem farby za dużo i zostało, także później te dolne okolice drzwi i nad lewym kołem- tą większą zaprawkę dam do zrobienia. Aha i przy 3 tysiącu km udało mi się zejść minimalnie poniżej 6 litrów za stówkę :) Powoli zbliża się czas na wymianę olejów, filtrów, zrobię wszystko hurtem.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

aaa czyli widzę masz podobne awarie do tych które trapiły i mnie ;-)

widzę, ze masz cięższą stopę ode mnie, ja nigdy nie przekraczałem 6 litrów...chyba że zimą w duże mrozy ;-)

Może filterki potrzebne ? mam jeszcze kilka w zapasie ;-)
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Orfister pisze:aaa czyli widzę masz podobne awarie do tych które trapiły i mnie ;-)

widzę, ze masz cięższą stopę ode mnie, ja nigdy nie przekraczałem 6 litrów...chyba że zimą w duże mrozy ;-)

Może filterki potrzebne ? mam jeszcze kilka w zapasie ;-)

Ja myślę, że to bardziej kwestia częstego stania w korkach, teraz Szczecin jest w kilku miejscach poważnie rozkopany i idzie się nieźle znerwicować w godzinach popołudniowych :)

Wysłałem PW.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: DJPreZes »

I jak tam 306 się miewa? :)
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Tez jestem ciekaw :P
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Wlolas »

Więc 306'tka miewa się bardzo dobrze :) Przez cały okres wakacji codziennie przejeżdzałem nią 40 kilometrów i nie zawiódła ani razu. Przedwczoraj oddałem ją do zaufanego specjalisty na ogólny przegląd, poprawki lakiernicze i zabezpieczenie przed zimą. Niedawno za niewielkie pieniądze elektryk przywrócił prąd w obu drzwiach (spracowane wiązki), więc komfort podróży znacząco wzrósł :) nie świeci na szybie z tyłu światło stopu i odmówiła pracy tylna wycieraczka, ale to pewnie też kwestia okablowania i wiązek, także nie będę z tym długo czekał i podjadę do elektryka.
Jednym słowem jestem bardzo z niej zadowolony i chwalę ją gdzie się tylko da ;)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Nowy nabytek - 306

Post autor: Orfister »

Bardzo mnie cieszy taki stan rzeczy...dużo już ma przejechane ?
ODPOWIEDZ