No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
brudnepalce
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz ndz, 2010 9:36 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI 88'
Numer Gadu-gadu: 0

No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: brudnepalce »

W ubiegłą środę kilka godzin po wystawieniu aukcji w Łodzi udałem się z Warszawy przez Lublin(bo tam oglądałem sedana e39 535) na zakup BMW e34 530i w wersji touring.
Jako 3letni posiadacz peugeota 205 GTI(którego nie będe porównywał) któremu nie założyłem nigdy tematu. Postanowiłem założyć temat nowemu samochodzikowi.
I jeszcze kilka słów na wstępie. Otóż nie lubię kombi i automatów. Uważam też, że jeśli BMW to tylko m power (ale na to mnie jeszcze nie stać) więc wybór padł na 530, 540 lub 535. Znaleźć niestety samochód w dobrym stanie technicznym i balcharskim jest tak samo trudne jak w przypadku GTI.
Ale po kilunastu ogłoszeniach i 2 tygodnaich udało się, szczerze mówiąc straciłem już nadzieję.
A dlaczego BMW? Mój dziadek( który zawsze mi pomagał przy naprawach samochodu) zawsze mówił bmw bmw ... każda śrubka jest wychuchana itp.
Przejdźmy do opisu samochodu.

Jest to manual ale z tempomatem na szczęście.
Silnik suchy, cichy (w kabinie).
Zawieszenie nivo :) niestety tył do regeneracji.
Rolety przeciwsłoneczne u pasażerów.
Elektryczne lusterka, szyby, lusterko fotochromatyczne.
Klimatyzacja dwustrefowa, nawiewy na nogi pasażerów.
Orginalny m pakiet w postaci zawieszenia, zderzaka, kierownicy i foteli kierowcy i pasażera.
System asc(odcinka gazu przy utracie trakcji) i parkowania.
Elektryczne ustawianie wysokości świateł.
No i komputer który przy każdym odpaleniu pokazuje co nie działa :) pokazywał ostatnio np. że przepaliła się tylna żarówka czy reflektor zbyt wysoko świeci.
2 airbagi, temp, stoper i inne pierdoły.
I najważniejsze dla mnie:
W środku jest niewiarygodnie cicho przy 220km na autostradzie prawie nic nie było słychać.
Komfort jest po prostu jest :)
8 cylindrów z 3litrów i manuala wciska w fotel na każdym biegu. Na bank idzie w 7 do setki.
O przyspieszeniu i jego dźwięku mógłbym napisać osobny temat.
Wiem, że opis brzmi jak mega supremacja BMW ale jestem po prostu bardzo zadowolony :)
Zdjęcia wrzucę wieczorem.
Załączniki
2013-09-05_00-52-03_268.jpg
2013-09-07_17-02-40_215.jpg
2013-09-05_00-51-27_836.jpg
Ostatnio zmieniony 09 wrz pn, 2013 12:06 pm przez brudnepalce, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: PrezesBednarz »

Nie wiem jaki miałeś fundusz, ale...

Jakiś czas temu szukaliśmy z kumplem 540 e34 i w Wawie jest dziadek na mokotowie ma b. ładnego turasa. Szare skóry sportsitze. Fura miała tylko założony wąski ryj zamiast szerokiego (dziadek chciał pokazywać fotki, ze lekko dziabnięte było).

Ogólnie auta nie chciał sprzedać i nie sprzedał, a my odpuściliśmy bo okazało się ze założył gazownie tam, a nie chcieliśmy tego.

Jak coś to daj znać to Ci powiem gdzie auto stoi i można obejrznąć.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: RafGentry »

Cieszę się, że jesteś zadowolony. BMW potrafi zrobić dobry samochód. Sam zanim kupiłem 205 jeździłem przez jakiś czas "rekinem" 732i oraz 324 diesel E30 :)

Rozumiem, że na forum BMW od 3 lat jest już temat o 205 GTI, w którym wychwalasz to auto pod niebiosa, chwaląc każdą jego śrubkę?

Bo jeśli nie, to trochę pokrętna ta logika.

Nic no, czekamy na fotki. :W
brudnepalce
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz ndz, 2010 9:36 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI 88'
Numer Gadu-gadu: 0

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: brudnepalce »

Nie nie ma. Chodzi o to, że do forum się przyzwyczaiłem i związałem, pomimo, że nie komentuje za dużo to czytam codziennie. I nie będe zakładał na żadnym forum bmw tematu. To GTI mnie wychowało i wciągnęło do świata klasyków, sportowych klasyków :D
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: bez_polotu »

Ja się ogólnie nie znam... a szczególnie na BMW, ale z tego co wyczytałem to ciężko mi uwierzyć że kombi (touring) które waży 1630kg przy mocy 218KM "idzie do 100km/h" w 7s. Szczególnie że katalog podaje 0-100km/h w 8,3s.

Bardzo dobrze że kupiłeś E34 z takim silnikiem i to jeszcze Touring teraz pozostaje tylko dbać o auto ;)
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
baltazar_gabka
Junior
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar czw, 2010 1:50 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4119593
Lokalizacja: Zamość

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: baltazar_gabka »

wrzuć jeszcze zdjęcia wnętrza.
http://www.baltazar_gabka.205.pl/
Awatar użytkownika
Bacus
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip wt, 2013 8:19 am
Posiadany PUG: 205 1.4 XS
Numer Gadu-gadu: 3046287
Lokalizacja: Gdynia

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: Bacus »

brudnepalce pisze: Na bank idzie w 7 do setki.
Tu trochę przesadziłeś, chyba, że silnik był jakoś podkręcany, bo jak ktoś wspomniał wyżej, że wg. producenta (czyli zaniżony czas) jest 8.3, a jak wiemy wraz z wiekiem moc ucieka ^^ To się tak wydaje, bo mi się w moim Peżociku też wydaje, że w 7-8s jest do stu, a jest sporo więcej :P

Ogólnie autko całkiem spoko, chociaż jak uwielbiam BMW to e34 jakoś nigdy mnie nie zachwycał ;)

Pozdrawiam i życzę fajnych doznań z autkiem.
brudnepalce
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz ndz, 2010 9:36 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI 88'
Numer Gadu-gadu: 0

Re: No i stało się: BMW E34 530i touring 1993

Post autor: brudnepalce »

Cześć, specem od bmw jeszcze nie jestem ale na moje laickie oko chyba baranek był zmieniony bo jest ciut głośniejszy od innych v8 które widziałem no i kurcze pieczone naprawdę idzie w 7s do setki więc może jeszce coś O.o ??
Zdjęcia wkrótce, teraz picuje go i duperele doprowadzam do perfekcji.
ODPOWIEDZ