504 COUPE

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

504 COUPE

Post autor: Fox »

Zakładam nowy temat aby nie tworzyć już dyskusji off-topic w dziale poświęconym 205'tkom.

Udało nam się w końcu kupić 504. Odkąd na pierwszym naszym Eurotripie, w 2008 roku, zobaczyliśmy taki samochód w muzeum Peugeot'a w Sochaux, wiedzieliśmy że kiedyś musimy takiego mieć. Minęło sporo czasu, lata mijały, były inne sprawy i inne wydatki. W sumie nadal są ale nie można czekać w nieskończoność. w końcu życie jest krótkie a tragedie potrafią spaść na człowieka znienacka w każdej chwili. Zmobilizowały mnie 35 urodziny i postanowiłem sobie zrobić prezent na nadchodzący kryzys wieku średniego.

Kupno 504 coupe okazało się nie być takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Ceny w Niemczech, Belgii czy Holandii potrafią są wysokie. Trzeba mieć przynajmniej 6tys euro żeby myśleć o sprawnym samochodzie. Pozostaje więc Francja. No właśnie, kraj francuzów. Dziwnych ludzi a którymi nie idzie się dogadać. Na początku łudziłem się że da się do nich napisać do angielsku. Nic z tego. Francuz może i chce sprzedać auto ale takie maile od razu lądują w koszu. Trzeba dzwonić, mówić ich językiem. Mamy szczęście. Ula jest po romanistyce i mówi w tym języku jak rodowita Francuzka. Ona zajęła się więc kontaktami telefonicznymi. Z początku idzie gładko.
- Dzień dobry, my w sprawie ogłoszenia, czy nadal aktualne?
- Jasne, pewnie, można przyjechać i oglądać
- Czy możemy umówić się na weekend? My z Polski, 2tys km mamy do przejechania. Nie damy rady z dnia na dzień.
- Do Polski chcecie to zabierać? Czemu u siebie nie kupicie?
- U nas takich nie ma.
- Rozumiem....To ja wyślę zdjęcia na maila.

Mija dzień, dwa, zdjęć nie ma. Gość już nie odbiera od nas telefonów, nie odpisuje na sms'y. Schemat jest wciąż podobny. Ci Francuzi nie chcą sprzedać samochodu Polakowi.

Urodziny mam w lipcu. Miesiąc minął a nam nie udało się z nikim dogadać. W końcu pojawiło się ogłoszenie z Montpellier. Samochód podobno zdrowy, chodzi jak w zegarku ale częściowo rozkręcony. Całe wnętrze jest wymontowane. Cena 2900 euro. Czuję że to może być ostatnia w tym roku szansa. Ula wykręca numer i o dziwo coś się tym razem dzieje. Na skrzynkę przychodzi cała masa zdjęć. Archiwalnych, jeszcze ze stanu poskładanego i tych aktualnych, z wnętrzem kompletnie wybebeszonym. Wiemy że trzeba działać szybko. Ula umawia się na weekend a ja w tym czasie już dzwonię do wypożyczalni lawet. Początkowo właściciel nie chce zgodzić się na przyjęcie zaliczki. Chce żebyśmy najpierw samochód zobaczyli. Nie mamy jak tego zrobić więc go przekonujemy. W końcu ulega. Nie targujemy się, bierzemy auto na 100%, przyjedziemy w piątek, lawetą. Zgodził się. Ogłoszenie znika z leboncoin.fr. Jesteśmy podekscytowani.

Biorę dwa dni wolnego w pracy. Czwartek i piątek. W środę wieczorem jadę wypożyczyć lawetę. Tysiąc złotych kaucji. Cenę wynajmu na pięć dni negocjuję na 1000zł (standardowo jest 250-300zł/dzień). Chociaż pan poleca Fiata Ducato z 7 osobową, przestronną szoferką, ja wybieram Peugeot'a Boxera. Jak tu jechać po wymarzoną 504 Fiatem?

Laweta nie ma na wyposażeniu żadnego narzędzia poza kluczem do kół. Zwracam uwagę że koło zapasowe przykręcone jest śrubami, których nim nie odkręcę. Biorę więc walizkę swoich narzędzi i wracam do domu. Jazda lawetą z początku mnie przeraża. Podskakuje na dziurach a na wąskich uliczkach wydaje mi się że zaraz w coś walnę. Pierwszy raz jadę takim samochodem. Do domu docieram spocony. Dopiero w tym momencie uświadamiam sobie że ten samochód nie posiada żadnej przestrzeni bagażowej. Będzie ciekawie. Dobrze że chociaż fotelik Kukuncia da się bezproblemowo przyczepić. Będzie jechał między nami - na środku. Wracam do domu, ustawiam budzik na 5:30, idę spać.

Rano okazuje się że jednak co nieco można do tego samochodu upchać. Jest trochę miejsca pod fotelami, wszędzie są jakieś schowki a przesuwając nieco do przodu fotel kierowcy można z tyłu upchnąć 3 małe plecaki i Kukunciowy namiocik. Jedziemy!

Obrazek

Początkowo niepewnie, potem już bez większych obaw przemierzamy kolejne kilometry. Ergonomicznym nieporozumieniem okazuje się umieszczenie włącznika świateł awaryjnych dokładnie pod butem Kukuncia. Co kwadrans muszę je wyłączać. Na śląsku korek. Nissan wpadł na busa a od tyłu, na równy stan, walnął w nich jeszcze tir. Na szczęście nie ma ofiar ale jesteśmy o godzinę do tyłu. W Gliwicach Ula i Kukuncio robią się głodni. Trzeba zjeść śniadanie w macdonaldzie. Sama laweta też demonem prędkości nie jest. Przy 120kmh komputer pokładowy wskazuje spalanie 11.3l/100. Jadąc poniżej 100 można zejść do 9.7 ale nie mam na to ani czasu ani nerwów. Na granicy jest zwężenie, ograniczenie do 10kmh, duże lampy halogenowe świecą na drogę a oddział wojskowy przygląda się wjeżdżającym do kraju samochodom. Na nocleg do Miluzy docieramy o 22, po 15h za kółkiem.Ula znalazła tam mieszkanie z airbnb za 115zł. Wyjątkowo tanio jak na Francję. Lokum jest na starówce. Lawetę zostawiam na jakimś parkingu 800m od domu. Przechadza się tam jakiś chłop z brodą w białej sutannie. Wygląda na radykała ale twarz ma przyjazną. Poza tym i tak jestem zmęczony. Tutaj tak to po prostu wygląda. Idąc z bagażami mijamy knajpki i ogródki piwne pełne ludzi. Nie mamy już jednak sił iść na miasto. Po drewnianych schodach wchodzimy na ostatnie piętro starej kamienicy i od razu kładziemy się spać.

Pobudka chwila po 6. Szybki prysznic, zanoszę bagaże do samochodu i idziemy na godzinny spacer po mieście. Miluza to śliczne miasteczko. O tej porze wyjątkowo puste i spokojne. Na szczęście piekarnie mają już otwarte. Jemy pyszne drożdżówki i kanapki a Ula pije kawę. Kukuncio dostaje soczek i zaczyna biegać.

Obrazek

Robimy zakupy na drogę i jedziemy. Wieczorem mamy kupić samochód. Ula pyta czy do mnie to już dotarło że jedziemy po 504. Mówię że jeszcze nie, że uwierzę jak załadujemy ją na lawetę i zaczniemy wracać.

Francja ma wyjątkowo drogie autostrady. Na części z nich laweta kwalifikuje się jako osobówka (bardzo rzadko) ale na większości jest już intermediate vehicule. Płacimy 30% drożej niż małe samochody. Przejazd z Miluzy przez Lyon do Montpellier (ok 650km) kosztuje nas ponad 70 euro. Chociaż nawigacja początkowo wskazuje na dojazd na godzinę 15, w Montpellier meldujemy się po 18. Zaczyna się weekend i korki są przeokropne. Jedziemy najpierw nad morze. Trzeba znaleźć nocleg. Francuzi lubią czasem zamknąć recepcje przed czasem. W przeszłości zdarzało nam się już włamywać na kampingi z powodu zamkniętej recepcji jeszcze przed zmierzchem. Tym razem chcemy tego uniknąć. Szczęście nam sprzyja. Pierwszy camping, na który docieramy, ma jeszcze kilka wolnych miejsc. Rezerwujemy dwie noce. Będziemy mieć jeden dzień wakacji. Rozkładamy namiot i jedziemy po samochód. Laweta na campingu przyciąga wzrok. Może dlatego że ledwo się tam mieści.

Wracamy do Montpellier. Mamy do przejechania 16km. Uli telefon powoli się wyczerpuje. Dwa skrzyżowania przed celem wyświetla "zapisz dane, bateria w stanie krytycznym". Ula zapamiętuje trasę. Docieramy. Na ulicy czeka już na nas Francuz, macha przyjaźnie. Ula wychodzi z lawety i się z nim wita. Ja nie wychodzę bo przez ogrodzenie widzę już 504. To jest ten moment, to jest ta chwila. Jestem wzruszony.

Obrazek

Francuz nie mówi w żadnym znanym mi języku. Właściwie to jest ich dwóch. Jeden w średnim wieku, drugi siwy. Obaj wyjątkowo sympatyczni i weseli. Żal mi że nie znam tego języka. Ula wszystko tłumaczy na bieżąco. Wchodzimy na podwórko, odpalamy silnik, oglądamy karoserię.
Obrazek

Z rury wydobywa się czarny dym ale silnik się kręci. Nie chodzi idealnie równo ale żwawo reaguje na gaz. Kukuncio jest przerażony.

- Trzeba zmienić świece i wyczyścic bak - mówi właściciel - cewka jest nowa, pompa ciśnieniowa nowa...
Co tu dużo mówić. Bierzemy. Przyjechaliśmy 2tys km nie po to żeby się zastanawiać. Zwłaszcza że za chwilę zrobi się ciemno. Jedyne co pozostaje to sprawdzić czy numery nadwozia się zgadzają:

Obrazek

VIN jest bardzo krótki ale zgadza się z tym w dowodzie. Robimy niewielkie przetasowanie na chodniku. Sąsiad przestawia swój samochód, ja nawracam lawetą w właściciel 504 wjeżdża nią na nasz samochód.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wnętrze dostajemy w dwóch kompletach. Ładujemy wszystko do bagażnika i do samochodu. Szpargały wypełniają cały samochód, aż po dach. Nawet Kukuncio pomaga przy załadunku:

Obrazek

Obrazek

Chociaż co jakiś czas można go przyłapać na nieuprawionym odpoczynku:)

Obrazek

Gdy wszystko było już spakowane i na polu zapadał zmierzch, wróciliśmy do środka aby dopełnić formalności. Dla mnie umowa dwujęzyczna ściągnięta z internetu, dla niego oficjalny francuski druk urzędowy. Bierzemy carte grise, zaświadczenie o "non-gage" czyli druku grawantującego ponoć że samochód nie jest przedmiotem sporu sądowego i wydruk z ostatniego badania technicznego. Niestety już nieważnego bo dokonanego w 2014 roku. Częstują nas herbatą i ciastkami. Przy podpisywaniu umowy wyjaśnia się jak to się stało że w ogóle doszło do tej tranzakcji. Francuz tak na prawdę okazuje się być Marokańczykiem. Urodzonym w Casablance. 504 kupił podobno 4 lata temu, rozkręcił celem zrobienia na błysk ale inne rzeczy go przytrzymały i przez cały ten czas nic z samochodem nie zrobił.
Mówi że dzień po tym jak umówił się już z nami, dzwonił do niego jakiś chłop z Paryża. Przekonywał żeby nie sprzedawać tego auta do Polski tylko jemu.
- Jestem słownym człowiekiem - mówi- powiedziałem że auto jedzie do Polski i już.

Być może dowiedzielibyśmy się czegoś więcej ale Kukuncio zrobił kupsko i trzeba było się ewakuować.

Na camping dotarliśmy już w nocy. Długo jeszcze patrzyliśmy na ten samochód, stojący na lawecie, oświetlony światłem księżyca.

- Nie spodziewałam się że ten samochód jest tak mały - mówi Ula - myślałam że to będzie duża kolumbryna a tymczasem ten samochód jest niesamowicie zgrabny! Piękny!

Kolejny dzień, sobota, był dla nas wolny. Ula odpoczywała na zakupach w Montpellier, ja na basenie i plaży z Kukunciem.

Obrazek

Wracając do namiotu mogliśmy zaobserwować francuską szkołę parkowania. Francuz na stanowisku obok, wjeżdżając tam z przyczepą campingową, zakończył manewr w rowie melioracyjnym.

Obrazek

Idąc na obiad, chwilę później, widzieliśmy dużego quad'a 4x4, którym go wyciągano.

Następnego dnia wyruszyliśmy o wschodzie słońca. We Francji to 6:30. Godzinę później niż u nas.

Obrazek

Obeszło się bez korków i w porze obiadowej byliśmy już w Sochaux.

Obrazek

Miłą niespodzianką była 504'ka cabio zaparkowana pod wejściem. Jasnym stało się od razu że naszą lawetę trzeba zaparkować na miejscu obok:

Obrazek

Tutaj kilka zdjęć z samego muzeum. Wycieczka w czasie i nauka historii dizajnu samochodowego oświetlenia:

Obrazek

Kukuncio musiał sprawdzić jak 504 wygląda gdy jest w dobrym stanie żeby nas potem rozliczyć z przeprowadzonego remontu:

Obrazek

A może by tak zrobić z niego rajdówkę?

Obrazek

Ten samochód też wyglądał znajomo:

Obrazek

Wizyta w końcu wyjątkowo się przeciągnęła. Obiad, mnóstwo samochodów do zobaczenia, wizyta w sklepie z pamiątkami...Mieliśmy w planach zrobić jak najwięcej kilometrów a ostatecznie dotarliśmy tego wieczoru tylko pod Norymbergę. Jedyne miejsce noclegowe jakie znaleźliśmy w miejscowości do której zjechaliśmy kosztowało aż 75 euro. No cóż, Europa...Nie miałem jednak zupełnie siły szukać czegoś innego czy jechać dalej.

Obrazek

Kukuncio niestety nie potrafił docenić miejsca noclegowego. Zrobił awanturę, darł się tak że wstyd nam było, w końcu wkurzył mnie tak że nawet na piwo tego wieczoru nie poszedłem...

Na szczęście wszystko co złe, kiedyś się kończy. Rano dało się z nim na nowo wytrzymać. Dostał nawet okolicznościowy prezent:

Obrazek

W Chemnitz zepsuła nam się laweta. "Sprawdź silnik" i tryb awaryjny do 2tys/obr. Zgaszenie i odpalenie na nowo niczego nie zmieniło. Przydał się więc komplet kluczy, które zabrałem ze sobą. Bez nich nie byłbym w stanie odkręcić akumulatora i zresetować kompa. Po tym zabiegu laweta dalej wyświetlała komunikat o błędzie ale jechała już normalnie. Dotarliśmy do domu na 19. Rzutem na taśmę udało nam się wyładować auto, zatankować i posprzątać lawetę i oddać ją 10min przed deadline'm ustawionym na 21:)

Na koniec jeszcze porównanie:

Obrazek
Obrazek

205 , nie tylko w wersji rajdowej, jest wyższa niż 504.
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: 504 COUPE

Post autor: helterskelter »

Gratuluję zakupu i zazdroszczę tak owocnej wycieczki.
Zacząłeś już składać wnętrze czy kontynuując plany marokańskiego Francuza będziesz 504-kę robił na błysk?
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: Fox »

Planuję zrobić na błysk ale z lepszym, niż Francuz, skutkiem:)

Dzisiaj zacząłem projekt od opróżnienia wnętrza:

Obrazek

Obrazek

I inwentaryzacji dołączonych do samochodu elementów:

Obrazek

Obrazek

Umyłem też wstępnie komorę silnika:

Obrazek

Ten samochód jest dla mnie zupelną nowością. Pod maską jest kilka elementów, które nie mam pojęcia za co odpowiadają. Całe duże szpeja, do których dochodzą przewody w dużej liczbie, są dla mnie wciąż zagadką. Rozróżniam pompę paliwa i mechaniczne wtryski ale tego wszystkiego jest tam dużo więcej. Już wiem o czym opowiadał Rafi, mówiąc że z każdym nowym samochodem ma ogromną frajdę z odkrywania skarbów jakie można w nim znależć:)

Tutaj np jakieś zwoje:

Obrazek

Szukając filtra powietrza natrafiłem na coś takiego:

Obrazek

WTF? Metalowy filtr?

Ciekawi mnie też ten okrągły element, na tym zdjęciu znajdujący się powyżej pompy hamulcowej:

Obrazek

Dochodza do niego dwa węże z dolotu. To może być jakaś regulacja biegu jałowego?

Na koniec zwyczajowa fotka poglądowa:

Obrazek

Oraz radio z epoki:

Obrazek

Ładnie wygląda ale pewnie i tak będę musiał zamontować na jego miejsce coś współczesnego. Tzn o ile uda mi się ogarnąć elektrykę. Na razie samochód odpala i świecą się przednie światła. Z tyłu świeci jedna pozycja. Nie ma migaczy, nie działa światło stop, nie otwierają się elektryczne szyby (których mechanizm dostałem spakowany w karton). Będzie co robić przez dłuższy czas. Zaczynamy poszukiwania części od próby kupienia nowej klapy bagażnika:

Obrazek

To jest najgorszy element w tym samochodzie. Oprócz tego jest niewielka dziura w podłodze bagażnika i troche powierzchownej rdzy w różnych miejscach.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 504 COUPE

Post autor: szasz »

Gratuluję pomysłu i wykonania! Perfekcyjne. No i żony, która cierpliwie znosi i chyba kibicuje Twoim planom :-) Życzę cierpliwości i samozaparcia celem ukończenia projektu ;-)

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: grzesiek309 »

Gratuluję zakupu 8)
Patrząc na stan komory silnika w 205, jestem pewien, że 504 po Twoim remoncie będzie cudowne _O_

Ciekawa sprawa, bo właśnie zaczynam poszukiwania wymarzonego MB W126 i znalazłem ciekawy egzemplarz w Le Mans. Niby francuz napisał opis także po angielsku, ale na maile w tym języku nie odpowiada. Kilkukrotna próba dodzwonienia się także zakończyła się fiaskiem 8)7
Teraz po Twoich doświadczeniach wiem, że muszę sobie odpuścić szukanie auta we Francji 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 504 COUPE

Post autor: simon3 »

No maszyna prze-kozak!
Przywracasz do oryginału czy jakieś delikatne przeróbki?
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 537
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: 504 COUPE

Post autor: pilot-84 »

Ale fajny! Też bym taki chciał. Jak tam jest silnik?
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: Fox »

Żona rzeczywiście jest wyjątkowa. Nie tyle znosi moje fanaberie co aktywnie w nich uczestniczy. Cieszy się gdy coś się dzieje, gdy nie ma nudy. W końcu lepiej robić głupie rzeczy niż nic. Tutaj miała wycieczkę do Francji, zakupy, porozmawiała z Francuzami i (czemu do końca nie kibicuję) powrzucała trochę zdjęć na Fejsa, które dużo ludzi lubi;)
Poza tym z męża w depresji miałaby jeszcze mniej pożytku niż teraz:)

Silnik to standardowe 2.0, chyba 102KM. Myślałem o V6 ale ostatecznie postanowiłem nie iść tą drogą. Raz że chwilowo mnie na to nie było stać więc sprawa by się przesunęła w czasie. V6, nawet w kiepskim stanie to przynajmniej 4-5tys euro. Dwa, że to V6 , PRV, to nie jest akurat najlepszy przykład takiego silnika. W wersji bez przesunięcia korbowodów chodzi nierówno. W phase II takie silniki były na dwóch gaźnikach. Nie wiedziałbym jak to ustawić. Wersja na wtrysku to już phase III, które mi się nie podoba. To fajny silnik do muzeum. Ciekawa konstrukcja ale ja bym tego nie ogarnął. Za słaby jestem na takie wynalazki. Na tym forum, w temacie o 604 GTI jest napisane że sama wymiana pompy wody to rozkręcenie miliona innych elementów. Tutaj mam wszystko pod ręką, w komorze jest mnóstwo miejsca. Trzecia sprawa że sześć cylindrów to hektolitry paliwa. Ja nie chcę robić tego samochodu do trzymania w garażu. Tak jak pozostałe nasze samochody ma to być tripowóz a od gazu zawsze trzymałem się z daleka i chcę by tak zostało (inna sprawa że zagazowanie mechanicznego wtrysku to chyba nie jest łatwa sprawa)

Auto będzie oryginalne. Trzeba zlikwidować rdzę, pomalować budę, złożyć wnętrze i podmienić felgi na aluminiowe. Nie mam nawet pomysłu na to co można by w nim zmieniać. Na szczęście ten rocznik (79) miał już normalne felgi a nie metryczne więc bez problemu dopasuję opony do tego co mam.

Auto od Francuza da się kupić więc się Grześku nie zniechęcaj. Znajdź kogoś kto zagada do chłopa po francusku i jakoś pójdzie. Ewentualnie uśmiechnij się do Uli. Ona ma już doświadczenie:) Inna sprawa że akurat po niemieckie auto fajnie byłoby jechać do Niemiec. Zobaczyć ten samochód w jego ojczyźnie, poznać właściciela - Szkopa, zobaczyć gdzie sobie garażował i co taki Niemiec o nim myślał.
pilot-84 pisze:Ale fajny! Też bym taki chciał
Zachęcam do poszukiwań. Na leboncoin.fr średnio raz w miesiącu pojawia się coś wyglądającego na okazję. Można jeszcze takie auto kupić względnie tanio. Wydaje mi się że te samochody są dużo więcej warte niż 3-4tys euro i muszą kiedyś znacząco podrożeć. Tak jak 205 gti w Polsce w przeciągu ostatniego roku. Nie ma co czekać:)
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 504 COUPE

Post autor: Indjana »

Zazdroszczę fest!
Naprawdę ładny. Widać, że będzie Cię kosztowało mnóstwo czasu i pieniędzy, no ale chyba się z tym liczyłeś.
Radio jest super i jeśli działa, to je zostaw. Chyba nie zamierzasz śmigać nim na co dzień do pracy, tylko w niedzielę w łądną pogodę ;)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 504 COUPE

Post autor: woocash »

piękny, także przyłączam się do wyznań zazdrości ;)

na serie04 jeszcze kupa części do niego była jak patrzyłem pół roku temu...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: Vroobell205 »

Trzymamy kciuki za was.
O tym że 504 coupe to dzieło sztuki nie będę już rozpisywał.
Pierwszy raz widziałem je w Holandii. Kilka razy obchodzilem do okola zanim poszedłem dalej.
Na pewno się uda.
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: 504 COUPE

Post autor: pawel »

Świetny wyjazd zaplanowany jak to u Ciebie ze szczegółami i świetne auto, gratuluję!
P205
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: RafGentry »

Super, po prostu super! Strasznie się cieszę Fox, że udało Ci się spełnić motoryzacyjne marzenie. 504 coupe to klasa sama w sobie.

Podaj jakieś godziny zwiedzania, chętnie zobaczę nowy nabytek :)
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: moralez »

Jak ja zaluje ze wyjechalem z Krakowa w poniedzialek i nie zobaczylem twojego nabytku. :evil: Ale nic to gratulacje spelnionego marzenia i cierpliwosci przy restaurowaniu :mrgreen:
daro
Junior
Posty: 406
Rejestracja: 20 lis wt, 2007 10:17 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 2.0T, 205 GT, 604 GTI, R5 GT TURBO, CITROEN CX TURBO 2, CITROEN 2CV 78r.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: daro406
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: 504 COUPE

Post autor: daro »

Kurde kupiłeś jedno z aut z moich motoryzacyjnych marzeń :shock: 8)
Zazdraszczam i gratuluję _O_
Jak dla mnie jest to najpiękniejszy model peugeota jaki wyszedł.
ODPOWIEDZ