Peugeot 207 Ujemnie Dynamiczny

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Peugeot 207 Ujemnie Dynamiczny

Post autor: krzyska »

Wóz kupiony na "pierwsze auto", po dokładniejszych oględzinach w sumie 10 sztuk P207, 2 sztuk P307, 3 sztuk Renault clio i jednej Dacii. A, i w ramach misji oświatowej przemierzyliśmy też jakieś 70% komisów w Gnieźnie. Szaleństwo, ale po oględzinach całkiem niegłupiej Dacii i usłyszeniu stanowczego "NIE" poczułem, że nie zdzieram zelówek na darmo.

Wymaganie użytkowniczki były proste: nieduże, z klimą i zegarami przed kierowcą. Moje wymaganie też były proste: możliwie prosty technicznie i tani w eksploatacji Francuz, z klimą i nie wywołujący u mnie bólu oczu. Ostatnie nie do końca się udało, nie znoszę aut w kolorze srebrnym.
Wybór padł ostatecznie na Peugeota 207 FL 5D z TU3AE5 o porażającej mocy 74km i przebiegu 111k km. Na pokładzie tylko to, co jest niezbędne w dzisiejszych czasach do jazdy z punktu A do B.
Na pierwszy rzut oka auto prezentowało się całkiem dobrze ale przy pierwszym dużym serwisie okazało się, że jest troszkę serwisowo zapuszczone.
Rozrząd był jeszcze oryginalny, świece zapłonowe Sagema z pierwszego montażu, filtr powietrza z 2012r, filtr kabinowy zabity. Wisienka na torcie były opony Goodyeara z data produkcji 2409.
Po zakupie auto dostało nowy rozrząd Ina, olej Total Quartz 5w40, nowe świece Beru, nowy filtr powietrza i kabinowy. Dodatkowo wyregulowane drzwi kierowcy i z powodu pisków klapa bagażnika. Z klapa jest lepiej ale nadal popiskuje, będę jeszcze z nią walczył.

Moje wrażenia z jazdy tym autem, głównie z powodu mocy silnika i masy auta, są tragiczne. Mam wrażenie, że jest niewiele szybszy od mojej starej 205tki. Silnik na zimno pracuje prawie jak typowe stare TU, na ciepło jest cichutki. Wspomaganie kierownicy OK, prowadzenie samo w sobie OK, hamulce "biorą" dość ostro.
Niedługo na pokład trafi instalacja LPG, może jakaś felga 15cali. Zobaczymy.

Najważniejsze, że właścicielka jest zadowolona.

PS. Jest też kompletnie spłukana, jak to nie raz bywa po zakupie pierwszego własnego auta :D
P207FL
P207FL
Stare kontra nowe
Stare kontra nowe
Syf
Syf
Filtr powietrza
Filtr powietrza
IMG_20200915_190016.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Peugeot 207 Ujemnie Dynamiczny

Post autor: krzyska »

Na auto trafiły Ourugany 15 cali.
Z zabawnych zdarzeń to po zakupie zachciało mi się poprawić montaż tylnej tablicy rejestracyjnej. Coś nisko była przykręcona, tak mi się zdawało. Poprawiłem, skutek to brak możliwości otworzenia bagażnika. No cóż.


PS. Do srebrnego koloru nadal nie nie przyzwyczaiłem. Po prostu nie cierpię aut w tym kolorze.
Ostatnio zmieniony 16 gru sob, 2023 3:16 pm przez krzyska, łącznie zmieniany 1 raz.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Peugeot 207 Ujemnie Dynamiczny

Post autor: szasz »

Cóż, ale to Peugeot! Miłość zniesie wszystko. Wszystkie niedogodności i plusy ujemne, wszystkie awarie i usterki, uprzykrzające życie. Miłość do motoryzacji w wydaniu francuskim jest dla koneserów! :D
3mam kciuki, żeby ta awaria była ostatnią poważną i żeby fajnie jeździł.
Moc silnika 1.4 TU3 jest fajna w 205, najlepiej z krótką skrzynią :) 300 kg więcej i nędza. Ale jak jeździ kobita, to może i lepiej.
Powodzenia!
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
ODPOWIEDZ