duzo maselka w odmie...

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

duzo maselka w odmie...

Post autor: MistrzuGT »

Wczoraj sie normalnie przerazilem, jak zobaczylem ile mam wlasnie maselka w odmie- masakra.
Troche plynu z chlodnicy mi ubylo...
A pytania mam takie :
1) wyczytalem tutaj,ze to przewaznie od walnietej uszczelki pod glowica lub od mineralnego oleju (ale chyba nie w takiej ilosci?? ) moze sie wlasnie tak dziac.Ale od czego jeszcze??

2) Da sie narazie z tym jezdzic?? -czy w tym momencie juz silnik moze powoli w dupe dostawac i lepiej to jak najszybciej zrobic?( dodam,ze nie mam funduszy teraz :/ )

3) Przy okazji co jeszcze zrobic (jak juz bedzie wymiana uszczelki) i jakie koszty beda?? (silnik TU3M)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

1) a ile go jest bo tej ilości nie znamy, na zime ponoć może byc go więcej tak ktoś kiedyś pisał, ale nie dam głowy bo mój w garażu stoi. jak wygląda płyn w ziorniczku wyrównawczym? są plamy oleju? czuć olej? i zrób fotke tego masła i wklej to się zobaczy

2) jeżdzić troche pojeździsz to wytrzymałe silniki

3) przy okazji robienia uszczelki możesz sobie głowice zrobić dokładniej niż tylko planowanie które jest koniecznością, a taka podstawa czyli wymiana uszczelki+plan+robocizna ze 250zł

warto potem przepłukać chłodnice,zbiorniczek i przewody woda z preparatem do czyszczenia chłodnic, bo jednak osad po czymś takim zostaje- w kazdym bądź razie nie zaszkodzi
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
MistrzuGT
Junior
Posty: 460
Rejestracja: 16 sty pn, 2006 3:16 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Walbrzych City

Post autor: MistrzuGT »

Dzieki za pocieszenie :P
Jakby dalo rade, to cala zime bym chcial przejezdzic,bo niepredko bede mial fundusze na autko...
Oki, za kilka dni sprawdze, jak tam sytuacja. Bo teraz wszystko wyczyscilem wiec nie bardzo co mam fotografowac ...
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

jak pójdzie płyn do oleju to na bagnecie też będzie masełko albo cały olej będzie masełkiem :P
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
ODPOWIEDZ