zakup 205 - co sprawdzić, na co zwracać uwagę, itp.

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
bb

zakup 205 - co sprawdzić, na co zwracać uwagę, itp.

Post autor: bb »

Witajcie.
Jestem nowy na tym forum, więc jednmoczesnie informuje że mam na imie Bartek,, jestem z gliwic, no i to chyba wystarczy.:-)

Co mnie sprowadza:
poszukuje auta taniego w zakupie, i w utrzymaniu dla mojej siostry.
Nie dawno zrobiła prawko i ma być to jej pierwsze auto.
Znalazlem kilka ofert peugeota 205, i 309, i mnie one zainteresowaly.
aktualnie szukam puga 205 1.8 w dieslu. coprawda poj. silnika troche odstrasza, [OC}, ale zato powinin mało palić, a oprocz tego mam dostep czasem do tanszego paliwa.

do zeczy:
interesuja mnie auta z lat 88,92, No i jak to bywa z tak leciwymi autami pytan jest wiele, ale:
na co mam zwracac uwage przy zakupie? co jest problemem i dosc poteznym kłopotem wtych autach?
jak i gdzie psuje sie blacha, co sie dzieje zlego w zawieszeniu i jak to sprawdzic najlepiej, uklad kierowniczy, moze jakies informacje o silniku jak można go sprawdzic... itp itd.
Chodzi o takie praktyczno teoretyczne porady, czyli nie tylko informacje pada jakisam element zawieszenia, ale rowniez jak mozna to najlepiej sprawdzic.

bardzo mozliwe ze sprawdzi mi go też mechanik, ale sam wole wiedziec na co zwracac uwage i jak weryfikowac stan samochodu.

Auto ma byc jak pisalem dla dziewczyny, wiec musi byc wmiare sprawne, pod kontem takim że nie padnie znienacka na środku ulicy.
Ja sam mam doświadczenie z naprawami malucha, starej fiesty, więc będę wstanie sam zobić wiele przy aucie, no ale przy zakupie chciał bym wiedziec czy po zakupie trzeba jakieś inwestycje kosztowne poczynić przy aucie.

czy jakieś roczniki były lepsze/gorsze?
Przyznaje że przedewszystkim interesują mnie modele z okolic 88 roku, ze względu na cene. to auto nie jest jakos bardzo poszukiwane, więc jego cena nasczescie jest niezbyt wysoka.

Napiszcie w takim razie czy to dobry wybor, co pada, jak sprawdzic stan auta przed zakupem, i olnie czego sie spodziewac po aucie? czy spalanie 5-6 l przy lekkiej jezdzie jest realne?

No i w koncu moze ktos widzial jakiegos takiego ciekawego peugeota w okolicy gliwic [śląsk]? ktory jest wart polecenia?
No i moze jednak lepiej szukac takiego z gazem? co prawda spalanieyjdzie chyba podobnie ale OC tansze? tylko że mam dostęp do ON tanszego - firmowego... wiec zawsze kupic moge 1l ON za 2.80 zł a nie 3.60 czyu wiecej.
licze na informacje,
dzięki.
Ostatnio zmieniony 04 sty czw, 2007 1:12 am przez bb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
bb

Post autor: bb »

dzięki. zaraz sie zapoznam. szukalem szukalem i nie znalazlem. mam nadzieje że znajde tam to co mnie interesuje,
mimo wszystko jeśli ktoś ma ochote mi pomoc zapraszam. a moze jest ktos z gliwic;) kto by mnie wsparł...:)
Zablokowany