Hamulce - klocki, tarcze?

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
plaski
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty wt, 2007 2:48 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.8 GRD `92 ---> Peugeot 306 1.8 16V `00
Numer Gadu-gadu: 944242
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Hamulce - klocki, tarcze?

Post autor: plaski »

Ostatnimy czasy byłem sobie u kumpla. Mieszka on jakieś 20KM ode mnie i dojazd do niego, to raczej droga pod górę. Mam diesla 1.8 i nie narzekam na osiągi. Dlatego raczej jadąc do niego nie oszczędzałem prawej nogi. Bylo wszystko pięknie i przyjemnie, do czasu, kiedy zobaczyłem, że po zjeździe z jednej z większych górek z przodu auta wydobywa się dym! Troszke mnie to zaskoczyło, ale zaraz było jasne, że to nie z pod maski, tylko z nadkoli. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, czy z jednego, czy z dwóch, ale na 100% przynajmniej z lewego. Strasznie śmierdziało czymś spalonym, oczywiście hamulca już wtedy nie było. Naciśniecie go do oporu nic nie dawało... lekko tylko zaczął zwalniać. Udało się go zatrzymać. Odczekałem u kumpla z godzinke (temperatura 0 stopni) Autko troszke odpoczeło i jakoś do domu na silniku hamując dojechałem. Hamulce były takie sobie. Śmierdziało w garażu przez tydzień. Ale od tego czasu, po jakiś dwóch lub trzech ostrzejszych hamowaniach... skuteczność hamulców mi spada... po 5-10 krotnym mocniejszym potrafktowaniu hamulca mogę pomarzyć o zablokowaniu kół :( Nie wiecie może co się stało? Mozliwe, że klocki są do wymiany? Nie ukrywam, że wymieniałem je jakieś 6 tyś KM temu. Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

wyjmij klocki i przejedz je dobrze papierem sciernym (tylko sobie je ponumeruj, zebys nie poskladal inaczej niz byly)

PS Naucz sie hamowac silnikiem 8)
Awatar użytkownika
plaski
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty wt, 2007 2:48 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1.8 GRD `92 ---> Peugeot 306 1.8 16V `00
Numer Gadu-gadu: 944242
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: plaski »

Ok, dzięki wielkie, tak zrobie, bo czasami mam uczucie, że jak naciskam na pedał, to zaparkuje kolesiowi przede mną w bagażniku :(
Był sobie 205 1.8 Diesel :) Teraz większy LEW! 306 1.8 16V :) Ten lepiej przyspiesza i hamuje! Czyli ideał?
http://plaski.peugeot205.pl/<br />
http://www.inew.pl/
ODPOWIEDZ