Koszty wymiany uszczelniaczy zaworowych

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Koszty wymiany uszczelniaczy zaworowych

Post autor: 205XS »

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jakie są koszta wymiany uszczelniaczy zaworowych w silniku TU3M (robocizna + uszczelniacze) bo podejrzewam że przez te uszczelnacze mój Pug chleje 1/1000km oleju :( i czy konieczne jest w tym zabiegu planowanie głowicy ??
Markizzz

Post autor: Markizzz »

Z tego co ja sie dowiedziałem to nie ma koniecznosci planowania głowicy jesli ci mie miesza oleju z woda, bądź odwrotnie, i głowicy do ich wymiany nietrzeba sciągać koniecznie. Ja sam jestem przed wymiana uszczelniaczy zaworów, ale bedzie to robił mój tata (ja jeszcze nie jestem obcykany w te klocki), i żeby to samemu zrobić to trzeba mieć jakieś urzadzenie bo inaczej to strasznie dużo zabawy podobno (trzeba uważać na zabezpieczenia)
:)

Co do kosztów to ci nie powiem jakie bedą :)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Markizzz pisze:Z tego co ja sie dowiedziałem to nie ma koniecznosci planowania głowicy jesli ci mie miesza oleju z woda, bądź odwrotnie
Bzdura
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

Wiesz ja bym tego sam nie robił tylko niech mechanik sie z tym bawi. :D
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

Mi mechanik za wymiane uszczelniaczy + uszczelniacz walu + uszczelnaicz walka + pasek rozrzadu + rolka napinacza + uszczelka pod glowica planowanie glowicy, ustawione luzy zaworowe itp wziol za to wszystko 500 zl. Robocizna z tego co pamietam to 150 zl reszta to czesci takze mysle ze w 300 spokojnie sie zmiescisz jesli same uszczelniacze :)
Awatar użytkownika
JASIEK1
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 21 sie pn, 2006 10:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: JASIEK1 »

Same uszczelniacze to koszt ok. 20 zł :D

Są patenty i da się zmienić czasami uszczelniacze bez zdejmowania głowicy ale w niewielu samochodach (przez otwór od świecy trzeba poprostu podeprzeć zawór jakąś tulejką i docisnąć tłokiem) ale nie jest to łatwe i mądre :wink:

Głowicy nie trzeba wcale planować (aczkolwiek jest zalecane) - konieczne jest jednak poprawne jej odkręcenie i dokręcenie.
Dla niedowiarków - wielokrotnie składałem silniki bez planowania głowicy i wszystko było ok, nawet w 6 cylindrowym BMW.

Wiadomo - jak głowica jest ''zmęczona'' kilkukrotynym dokręcaniem i odkręcaniem to trzeba ją w końcu splanować ale w silniku rozbieranym po raz pierwszy nie ma sensu - WARUNEK - UMIEJĘTNIE JĄ ODKRĘCIĆ I DOKRĘCIĆ :!:
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

JASIEK1 pisze: Głowicy nie trzeba wcale planować (aczkolwiek jest zalecane) - konieczne jest jednak poprawne jej odkręcenie i dokręcenie.
Dla niedowiarków - wielokrotnie składałem silniki bez planowania głowicy i wszystko było ok, nawet w 6 cylindrowym BMW.
Wkladanie palca do kontaktu tez nie jest zalecane, ale przezyjesz 8)

Jezeli uszczelka jest nowa i nieuszkodzona, a nagle nam sie przypomnialo, ze czegos zapomnielismy, to planowac nie trzeba. Taki przypadek jednak jest rzadkoscia.

Nie chcecie -nie planujcie.
Wasz kesz i wasz czas.

PS. W starszych BMW mozna robic rozne drutologie, ktore przechodza. Od kiedy 6 garkow zasluguje na slowo "nawet" ?
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

No uszczelka ma swoje lata
A głowica była ściągana raz przez 9 lat

A jaki jest średni koszt planowana głowicy ?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

sam plan 50 a cala obrobka kolo 200
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

nie przesadzajcie.. jak ma się pogią cgłowica od samego ściągania.. jak się odkręca i przykręca dobrze to jeśli wcześniej ne było źle, to można nie planować, wtedy koszta to 50 zł za uszczelkę i tyle.. + oczywiście za uszczelniacze.. chyba ze 20 zł :P


PS... za tą wypowiedź nie odpowiadam... @ ok 2,14$%o
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

jak woocash bedzie sprzedawal puga - przypomnijcie mi tego posta =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Post autor: skola »

uszczelka 100 zl oryginalana no chyba ze chcecie pojezdzic z nia niedlugo albo przy montazu wam sie rozawli :), koszt uszczelniacza to 2.50 zl za sztuke co do wymiany tego to chca tak 200 zl za robocizne bo troszke sie trzeba tym bawic.... wiem bo sam to robilem, dokrecac trzeba tym kluczem nanometrycznym czy jakos tak.... warto tez wtedy wymienic olej. ja oddessalem wszystko w miare dokladnie potem przez 2 tygodnie byl prawie przezroczysty jak przy na lewaniu :) (total polecam )
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

dobra uszczelka, to okolo 70-80zl

glowica sie nie skrzywi, ale ma malenkie wzery -pamietaj, ze to wszystko caly czas pracuje...
Awatar użytkownika
205XS
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis śr, 2006 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 205XS »

Dzięki za informacie :)

Dodano po 2 minutach:

Jeszcze mi sie przypomniało cóś

Czy to nie za szybko troche żeby po 142 tyś km uszczelniacze padły ?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

nie
ODPOWIEDZ