Pomocy ! silnik 1.4 306 (94)

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
olak406
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie wt, 2006 12:46 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zawiercie

Pomocy ! silnik 1.4 306 (94)

Post autor: olak406 »

Panowie pisze tutaj poniewaz zawsze mialem 205 tki w dieslu,a obecnie kupilem 306 tke w benzynie 1.4 jedno punktowy wtrysk Bosha i jak zapale rano to normalnie autko wchodzi na wyzsze obroty(ssanie) po zejsciu z ssania jak jest juz Peugeoocik nagrzany ,zaczyna silnik delikatnie nie chodzic równo,nawet lekko wskazowka obrotomierza drga _na wolnych obrotach co to moze być? czy mial ktos taki przypadek? czy sa to świece ? czy silniczek krokowy? nadmienie ,ze troszke mnie to wkurza np,gdy stoje na swiatłach nie jest to słyszalne w wewnątrz auta ,ale gdy patrze na obrotomierz to chce mnie potargac ,prosze o pomoc ,pozdrawiam :?:
mariusz
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

powodzenia 8)7
Jeszcze nie widzialem 205 w benzynie, ktora by chodzila idealnie rowno, a to ten sam silnik...
olak406
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie wt, 2006 12:46 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zawiercie

do Benity

Post autor: olak406 »

chłopczyku widze ze pojecia nie masz wiec nie pisz bo ojciec mial dwie 306 tki 1.4 i silnik pracował równitko ,takze uderz sie faktycznie tak mocno w głowe abys to zrozumial ,pozdrawiam
mariusz
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubas »

Hahaha Banita duzo wniosles do dyskusji :) Moralez swiadkiem ze moj 1,4 chodzi rowno :) No ale ty pewnie miales juz 100000 205 z benzyna i wszsytkim falowaly obroty.... :)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

mowie, ze nie widzialem i tyle, a skoro tata mial, to taty pytaj -pewnie wie :)

Dodano po 7 minutach:

zawory
swiece
cewka
przewody
kopulka
pierscienie
tuleja
obrotomierz
walek
alternator
sonda
wtryskiwacz
tps
kolektor wydechowy
kolektor ssacy
filtr powietrza
ew filtr paliwa i pompa paliwa

mozesz zaczac sprawdzac i jak juz mowielem -powodzenia :lol:
Ostatnio zmieniony 17 sty śr, 2007 8:52 pm przez Banita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

generalnie powinien chodzic równo i juz nie raz widziałem francuzy z takimi silnikami które chodziły igła np ojciec miał ax chodził wyje... znajomy ma 106 i tez mu zawsze zazdrocze ze tak ładnie pracuje mój z reguły tez chodzi dobrze ale czasem mu cos odwali i potrafi sobie pofalowac delikatnie (patrzac na wskaznik) ale takie odchyly sa dopuszczalne w tych silnikach tym bardziej z duzym przebiegiem i nie pierwsza modoscia
ODPOWIEDZ