205 1.8D

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Grzegorz

205 1.8D

Post autor: Grzegorz »

Wycieka mi olej do filtra powietrza z komory nad tłokami(odpowietrzenie). Nie jest to spora ilosc ale po kilkugodzinnym postoju jest mala plamka pod silnikiem. Odpala super. Myslicie, ze zima bedzie odpalal bez problemu?

pozdrowienia
Gustaf

Post autor: Gustaf »

Mi tez wycieka, ale w sumie nawet nie wiem skad :P A zima odpalal bez problemu - tylko trzeba bylo poczekac, az calkowicie swieca sie nagrzeje - nawet po krotkim postoju. Wtedy odpala od razu.
aro

olej olej

Post autor: aro »

mam to samo widocznie tak ma być :wink:
filtr powietrza ciągle zapluty :oops:
Globus205

Post autor: Globus205 »

zkierujcie odpowietrzenie skrzyni korbowej na dół jakims wezem do małej buteleczki z dziurka ja tak zrobiłem w swoim 1.8D i był spokuj z filtrem a pozostała dziure po ezu zaslepcie np korkiem po jabolu :) bedzie git
Awatar użytkownika
przemo
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 09 cze pn, 2003 12:22 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: przemo »

globus205 100% racja ja tak zrobilem po 1 wymianie filtra powietrza to normalne w kazdym dieslu 205 :P w tej chwili dmucha mi do butelki po oleju w glebi komory silnika. filtr czysty inna mieszanka inaczej sie spala efekt - mniej dymu z tlumika... wlasnie ostatnio slyszalem ze jak diesel dymi to po 1 trzeba sprawdzic filtr powietrza... a pozniej wtryski pompe itp... ;) po zastosowaniu buteleczki mam czysty filtr i swiety spokoj przynajmniej w tej kwestii pozdrawiam
205 1.9 D - kupa dymu i smrodu ale pedzi do przodu ;P
p.s. nie drażnij lwa
http://www.przemo.205.pl
205DIESEL

Post autor: 205DIESEL »

w tej chwili dmucha mi do butelki po oleju w glebi komory silnika
CZY TA BUTELECZKA MA ZROBIONE OTWORY DO ODPOWIETRZENIA?
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

Przecież, nie musisz tego weza hermetycznie wtykać w butelke, niech on sobie tam dynda.

A tak swoja drogą, mam podobnie, moj tez oczywiscie ma przedmuchy i pluje olejem, jednak nie jest to jakas ogromna ilosc. Praktycznie niezauwazalna.

Wlasnie przemo, ile Ci nadmucha np. przez 10k km ?
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
przemo
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 09 cze pn, 2003 12:22 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: przemo »

Od czasu jak włożyłem ten wąż do butelki,czyli już napewno dwa lata,nie zagladałem tam,ale po poruszeniu ręką tego pojemniczka - wnioskuje,że to minimalna ilość na dnie.Zresztą po filtrze widziałem,że są to tak śladowe ilości,że nie wliczam tego do strat oleju.Co do poprzedniego pytania-wąż wchodzi tam luzno i od góry są nawiercone otwory,żeby "gazy" z tego przedmuchu miały się gdzie ulatniać.Ale ciiiicho sza, bo jak się ktoś z "euro(p)osłów" dowie że nie spełniam "EURO IV" to mi zabiorą dowód.HAHAHA :)
205 1.9 D - kupa dymu i smrodu ale pedzi do przodu ;P
p.s. nie drażnij lwa
http://www.przemo.205.pl
ODPOWIEDZ