W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Jakie polecacie ? Jakie odradzacie ? Spostrzeżenia , uwagi
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Lord Devil »

Bedac w Lidlu - czasem robie zakupy w tej sieciowce postanowilem sprawdzic kosmetyki W5 produkowane dla Lidla, znam linie produktow czyszczacych do domu i w wiekszosci przypadkow jest swietna.
Zakupilem politure W5 carcare Car Polish, chyba za 9,90, wosk W5 carcare Polising Wax za 19,95 oraz srodek do mycia felg W5 carcare za 5,9.
Chcialem sprawdzic z jednej strony jak te srodki maja sie do moich ulubionych i znacznie drozszych specyfikow i przy okazji miec pewna odskocznie. Nie zawsze jakosc idzie w parze z cena. Wydalem wiec kwote blisko 40zlotych na "lidlowe mazidla"
Test nie byl jakos specjalnie przygotowany ot spontaniczne dzialanie "detailingowe"
Mycie wiadomo jak, nie wazne czym, osuszanie. Lakier nie byl ani glinkowany ani nie byla przperowadzana korekta, ma na sobie troche swirli i pare odpryskow - zasadniczo nie jest zle (i tak swietnie, lepiej jak 95% powlok lakierniczych w tym kraju).
Recznie przy pomocy pada zostala nalozona politura, praca jak to w przypadku politury do najlzejszych nie nalezy ale i tak jest bajkowa w stosunku do slawnego megsa DC2. Srodek pachnie dosc przyjemnie, lekko nadaje polysk i sliskosc fizyczna powloki.
Rowniez recznie przy pomocy drugiego pada nalozony zostal wosk, jak zapewnia producent naturalny z zawartoscia legendarnego wosku z brazylijskich palm - carnauba. Produkt pachnie ladnie, jest sredniotwardym woskiem, naklada sie go bardzo latwo i przyjemnie oraz poleruje sie praktycznie sam.
Zasadniczo w tym momencie W5 wypada idealnie. Latwosc pracy, ladny zapach i cena - te cechy niszcza konkurencje. Po okolo 1,5h wypocenia na sloncu przepolerowalem mikrofibra jeszcze raz. Spektakularnych efektow wizualnych sie nie spodziewalem i moje przypuszczenia w tym temacie byly sluszne. Czas na wode. Na pierwszy ogien mialo isc kropelkowanie a potem sheeting czyli odprowadzanie wody.
Test kropelkowania wypadl jak wypadl a w zasadzie nie wypadl wosk na dedykowanej politurze w moich oczach go nie zdal, wiec sheetingu nie bylo sensu przeprowadzac. Tak wiem, sa woski, ktore swietnie kropelkuja ale slabo odprowadzaja wode i na odwrot. W5 jest bardzo slabe i tu i tu.
Na koniec link do filmiku pokazujacego sheeting zestawu W5
http://www.youtube.com/watch?v=lC_Dngdsldc
Załączniki
Kropelkowanie, teee.....
Kropelkowanie, teee.....
Dumna trocja
Dumna trocja
Ostatnio zmieniony 05 lis pn, 2012 5:28 pm przez Lord Devil, łącznie zmieniany 3 razy.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Orfister »

Używałem wosku i Politury. Wg mojej opinii politura jest bardzo dobra, skutecznie usuwa zmatowiałą warstwę zostawiając baaaardzo gładką powierzchnię.
Zastrzeżenia miałem jedynie do wosku...bardzo źle się nanosił, mazał się i bardzo ciężki w ręcznej pracy...zrobiłem nim tylko maskę...i wywaliłem do kosza.
są dwie opcje..albo nie umiałem się nim posługiwać, albo był jakiś stary zleżały...konsystencję miał jak skrystalizowany wosk, bardziej twardy niż pasta do butów.
Bardzo dobrym produktem jest pianka do usuwania ptasich odchodów, silikon i ircha ;-)
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Munne »

40zl!!!!!! K....a wiesz ile miesa mozna za to kupic!!!!
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: DJPreZes »

Mi się tego wosku nigdy nie udało kupić ;) Za każdym razem był zestarzały (taki kamyk w pudełku), więc po co wydawać kasę na coś co i tak nie działa :mrgreen: Nie stać mnie na tanie wynalazki do samochodu 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Munne »

Sluszne podejscie Prezesie.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Lord Devil »

Nie wiem Munirku jak tam w Reniferlandzie dbacie o auta, ale w zacofanej Polsce miesem nikt samochodu nie oklada. Moze chodzi o wytapianie tluszczu z miesa i nim zabezpieczania lakieru :oops:
Wszystkie srodki jakie mam sa albo pochodzenia roslinnego albo syntetycznego, ale mozliwe, ze prawdziwa sila tkwi tluszczach zwierzecych :mrgreen:
Wosk jaki ja kupilem, byl nowy, nieprzelezakowany czy przestarzaly. Tak czy siak dla potomnych, poki go nie poprawia nie polecam. :W
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: RafGentry »

Munio, nie rób siary. Daj Lordovi przetestować. Sam jestem ciekaw jak te kosmetyki dla zwykłego Helmuta działają i czy się do czegokolwiek nadają.

W końcu nasze peżoty to nie Bentleye, żeby je wiecznie Meguiarsem smarować ;) Jak ktoś kupił swoje auto za 800 zeta, to nie wyda nagle paru stów na kosmetyki, prawda? :mrgreen:

Jeśli chociaż jeden z testowanych przez Lorda specyfików się nada to i tak będzie dobrze. :W
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Lord Devil »

Jesli chodzi o srodek do czyszczenia felg z czystym sumieniem polecam, biorac pod uwage pro specyfiki kupowane w 5litrowych baniakach i tak jest w miare ekonomiczny. Dziala bardzo dobrze, byc moze do totalnie zabitych felg nie podejdzie, ale pyl z klockow nie stanowi dla niego problemu, przy okazji nie wali jak srodki tego typu. Reasumujac WARTO :!:
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Orfister »

No dobrze, z woskiem tak jak przypuszczałem - kupa..a co powiesz o politurze ?
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Lord Devil »

Politura ma dwa zadania. Kladzie sie ja na lakier w celu jego "odzywienia" - (glupszego sformulowania nie da sie wykmic) czyli nadania mu glebi, polysku i co tam ktos sobie jeszcze wymysli oraz przygotowania pod wosk. Czy sam wosk W5 jest do bani,czy winna jest politura nie wiem. Nie uzywalem jej z innymi woskami ani nie zestawialem z innymi politurami wiec ciezko powiedziec cos obiektywnie na jej temat poza tym, ze nadaje sliskosci ladnie pachnie i latwo - jak na politure, sie z nia pracuje.
W zwiazku z zainteresowaniem postaram sie przeprowadzic jeszcze test sheetingu na swiezym wosku.
Byc moze nie kropli i nie odprowadza wody jak nalezy, ale moze zabezpiecza lakier i np latwo sie zmywa zabite robale i kupy ptasie. Tak czy siak jest lepsza jak brak czegokolwiek na lakierze.
Car Valeting, Car Detailing.
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Munne »

Fajnie ze sie zdecydowales na taki maly experyment. W5 ma dosyc szeroka game produktow od kostek do kibla po wosk do auta. Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego taka przynajmniej jest ich kostka do kibla! Wosku ich nie kupie wole sobie kupic dobry kawalek miesa:)
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Orfister »

Muuniu..wszystkiego trzeba w życiu spróbować ... jak nie posmakujesz nie wiesz jak smakuje :twisted:
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Munne »

Nauczylem sie ze za cos dobrego trzeba zaplacic, inaczej sie placi dwa razy. Skoro nawet nie potrafia zrobic kostki do kibla to jak maja zrobic dobry wosk 8)7
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Manwe »

ja używam środka do mycia szyb tej firmy i nie wiem jak w stosunku do środków stricte do szyb samochodowych ale w porównaniu do takich rzeczy jak clean jest dużo lepszy :)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: W5 dla Lidla - mazidla dla "Kowalskiego"

Post autor: Orfister »

Mają jeszcze jeden fajny preparat - koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy - niesamowicie wydajny, o bardzo ładnym cytrynowym zapachu i skutecznie usuwający zabrudzenia z szyby. Kosztował chyba 5 zł a starczało go na 20 litrów płynu ( po rozrobieniu z wodą destylowaną ).
ODPOWIEDZ