Jak ustawić rozrząd w leżeku? łańcuszek, 85r. - PILNE!******

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
lojek
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 02 paź wt, 2007 1:12 pm
Posiadany PUG: XS 1991r.
Numer Gadu-gadu: 1338393

Jak ustawić rozrząd w leżeku? łańcuszek, 85r. - PILNE!******

Post autor: lojek »

Witam!

Potrzebuję dokładnej instrukcji jak ustawić rozrząd w silniku 1.1 1985r, oznaczenie z tabliczki to 109x.

Prosiłbym instrukcje krok po kroku. Rozebrałem już rozrząd. To znaczy, ściągnąłem łańcuszek, uszkodzoną zębatkę itp. Nie jestem jednak w stanie ustawić wału korbowego oraz wałka rozrządu w takiej pozycji aby współgrały. Silnik jest sprawny. Powodem naprawy był luźny, hałasujący łańcuszek który uszkodził zębatkę i obudowę rozrządu. Zębatka na wale korbowym była bardzo zużyta. Nie wiem o ile rozrząd przeskoczył ale na szczęście nie na tyle aby uszkodzić silnik.

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc!

PS. Instrukcję potrzebuję na wczoraj;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 mar pt, 2008 12:29 am przez lojek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: Jak ustawić rozrząd w leżeku? łańcuszek, 85r. - PILNE!******

Post autor: Kamkiler »

hmm ,koło zamachowe ustawic na 0 stopni dzieki podziałce do mierzenia wyprzedzenia zapłonu , a rozrzad w Górnym Martwym Punkcie 1 cylindra bodajze , ale dokladnie nie wiem jak to jest w tym silniku bo u siebie jeszcze nie wymienialem rozrzadu , szkoda ze przeskoczył łańcuch bo ja obliczam ilość ogniw miedzy punktami zaznaczonymi na kołach i zaznaczam , wtedy wymiana jest bezproblemowa .Pamietaj by zawsze po załozeniu obrócic walem 2 razy by spr czy jest wszystko ok .
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
lojek
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 02 paź wt, 2007 1:12 pm
Posiadany PUG: XS 1991r.
Numer Gadu-gadu: 1338393

Re: Jak ustawić rozrząd w leżeku? łańcuszek, 85r. - PILNE!******

Post autor: lojek »

po czym mogę rozpoznać ze rozrząd jest w górnym martwym punkcie?? Jak zgrać znak na zębatce rozrządu i znak na zębatce na wale korbowym??
brendy
Junior
Posty: 110
Rejestracja: 15 gru sob, 2007 8:43 pm
Posiadany PUG: aktualnie w trakcie poszukiwania
Numer Gadu-gadu: 2586234
Lokalizacja: Jaworze kolo Bielska-Białej

Re: Jak ustawić rozrząd w leżeku? łańcuszek, 85r. - PILNE!******

Post autor: brendy »

lojek pisze:po czym mogę rozpoznać ze rozrząd jest w górnym martwym punkcie?? Jak zgrać znak na zębatce rozrządu i znak na zębatce na wale korbowym??
zeby sprawdzic czy tlok jest W GMP wykres swiece na 1 cylindrze i wloz drut jakis twardy np.spawalniczy i jedz ku gorze az bedziesz mial na gorze wtedu masz GMP a na rozrzadzie to powinien byc jakis znak pkt zaczepienia a najlepiej to jest pozaznaczac farba lub czym trwalym
był taki skromny a teraz jest drapiezny :)
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: Jak ustawić rozrząd w leżeku? łańcuszek, 85r. - PILNE!******

Post autor: Kamkiler »

lojek pisze:po czym mogę rozpoznać ze rozrząd jest w górnym martwym punkcie?? Jak zgrać znak na zębatce rozrządu i znak na zębatce na wale korbowym??
:) ja zaznaczam lakierem do paznokci swojej kobiety :p
brendy wytłumaczyl jak poznac kiedy jest GMP moze byc długi srubokręt krecisz wałkiem rozrzadu lewo prawo i dochodzisz do momentu ze srubokret nie zmienia polozenia w GMP ... spr wszsytko dwa razy, pamietaj . Powodzenia
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
ODPOWIEDZ