problemy z odpalaniem 1.4 XY7

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

problemy z odpalaniem 1.4 XY7

Post autor: Wojtek »

Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział, ale nie widzę działu z problemami XY7, a szkoda ;)

problem jest taki, że wczoraj pojechalem zatankowac, zrobiłem 11 km zatrzymałem się przy piekarni wyłaczyłem auto, wracam po minucie, chce odpalić, a auto się zachowało jakby prawie nie miało prądu, ledwo raz zakręcił. Za drugim razem odpalił normalnie. Dzisiaj miałem podobną sytuacje i udało mi sie auto odpalić dopiero za 3 razem.

Czy to wina rozrusznika ? jesli tak co się mogło zepsuć ?

aha dodam, że klemy są nie za mocno przykręcone bo aku był wyciagany podczas dużych mrozów a potem na szybko zakładany, zrobie dzisiaj z tym porządek to może się coś poprawi
Ostatnio zmieniony 26 mar czw, 2009 3:16 pm przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
ciechom

Re: problemy z odpalaniem 1.4 XY7

Post autor: ciechom »

ja też tak miałem/mam w naszym XSie (XY8) taki problem - tylko że faktycznie po doładowaniu akumulatora kręci jak szalony ... a nie odpala z jakiejś innej przyczyny ... jakby paliwa nie dostawał.
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

Re: problemy z odpalaniem 1.4 XY7

Post autor: Wojtek »

z tym nie podawaniem paliwa to tez ciekawa sprawa. Jak go zgasze i odpale za 2 minuty to odpala na dotyk ( znaczy odpalał do wczoraj ) , a jak postoi 5 minut to dłuuugo potem musze kręcić i dodawac gazu
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: problemy z odpalaniem 1.4 XY7

Post autor: Kamkiler »

zle wyregulowane ssanie ?? ,kiepska pompka paliwa ?? nieszczelne przewody paliwowe i paliwo się cofa ??trudno wychwycić dlaczego nie odpala ,ale ja bym te rzeczy sprawdził , .p.s Maydoom jeszcze nie wykręciłem półosiek :( przepraszam
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
ODPOWIEDZ