Stuki- rozrząd czy panewki?

Dyskusje na temat napraw silnikow starszego typu - tzw leżaków
Awatar użytkownika
pawel10
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar wt, 2012 2:55 pm
Posiadany PUG: XS XY8
Numer Gadu-gadu: 8750550
Lokalizacja: Szczecin/Koszalin

Stuki- rozrząd czy panewki?

Post autor: pawel10 »

Jakieś 30-40km temu zaczęły się równomierne stuki jak w linku. Niestety ciężko je zlokalizować - dźwięk się przenosi przez silnik, ale wydaje mi się że to z głowicy (albo mam tylko taką nadzieję). Co ciekawe to pukanie pojawia się jakieś 2-3 minuty po odpaleniu. Wiem, że to w sumie wróżenie z fusów ale może ktoś rozpozna ten klekot? Na razie nie jeżdżę samochodem, odpaliłem tylko żeby nagrać filmik. W tygodniu podjadę do warsztatu, żeby chociaż to zlokalizowali.

https://www.youtube.com/watch?v=aNltFG4 ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Paka
Junior
Posty: 188
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2007 11:56 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI16, 1,4 look xsi, Partner Teppe 1,6
Numer Gadu-gadu: 9032621
Lokalizacja: Kielce

Re: Stuki- rozrząd czy panewki?

Post autor: Paka »

Nie jestem mechanikiem, ale jak mi tak zaczęło stukać w 1,9 w gti to po pewnym czasie korba bokiem wyszła i zatarłem silnik, i oddałem go na szrot. Jeździłem tylko dlatego tak bo mi16 leżał już garażu gotowy na swapa. i co zauważyłem jak mi tak zaczęło stukać to ze zaczął kopcić przy rozruchu delikatnie i brać olej.
Paka Rally Team
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stuki- rozrząd czy panewki?

Post autor: Manwe »

a próbowałeś czy zmienia się wraz z wciśnięciem sprzęgła, chociaż jak mówisz, że dźwięk się pojawił a wcześniej go nie było to nie wróży dobrze
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
pawel10
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar wt, 2012 2:55 pm
Posiadany PUG: XS XY8
Numer Gadu-gadu: 8750550
Lokalizacja: Szczecin/Koszalin

Re: Stuki- rozrząd czy panewki?

Post autor: pawel10 »

Byłem w warsztacie i powiedzieli, że zawory do regulacji (uff!). Także czeka mnie ich regulacja i wymiana łożyska oporowego.
ODPOWIEDZ