Głośniki za max 200zł do Juniora '92

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Czyli sugerujesz wymiane kabli? Jednak pozostane przy tych Helixach lub Blaupunktach, BP ponoć mają lepszy bas, w piątek umówiłem się z kolesiem i zaprezntuje mi oba zestawy jak grają i wtedy podejmę ostateczną decyzję. A co do zamocowania tweeterów, to na tutorialu z wygłuszania widzę że sprawiłeś sobie fajne mocowania/atrapy (czy jak to nazwać), sam to zrobiłeś czy może gdzieś kupiłeś? Jak kupione to prosiłbym o namiar ;)

I może ostatnia kwestia, czy fabryczne maskownice za bardzo nie tłumią dźwięku? Może lepiej ich nie zakładać i założyć te od głośników? U Ciebie widzę że zrezygnowałeś z nich, ale chyba masz 16, a nie 13 z tego co widze ;)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

to panel z mdfu.sam robilem, wiec do kupienia nie jest =] ja w ten sposob rozwiazalem problem montazu 16,5 =] przy okazji odsunalem troche glosniki na zewnatrz. kwestia montazu na powaznie zajmiesz sie jak bedziesz mial juz glosniki =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Eh, myślałem że moje radio ma wyjście na suba a niestety go nie ma, na wzmacniacz niestety też nie, tylko na 4 głośniki :/ A myślałem że za jakiś czas dokupie suba i będzie dobry basik... Chyba że jakoś można podłączyć suba pod kable od tylnich głośników? Bo jak nie to chyba będe musiał zmienić koncepcję na głośniki i nad jakimiś 6/9 w półce się zastanowić...
Kurde, a miało być tak pięknie 8)7
Awatar użytkownika
aroslaw
Junior
Posty: 439
Rejestracja: 01 cze śr, 2005 5:36 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: aroslaw »

mozna mozna zrobic z wyjscia glosnikowego z radia wyjscie na wzmaka :)
Peugeot 205 Style

http://www.aroslaw.205.pl
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

http://allegro.pl/item174993818_wyjscie ... 8166_.html choc osobiscie nie polecam tego typu tworow... juz lepiej znalezc wzmaka z wejsciem "high input" gdzie zamiast rca mozna podlaczyc kable glosnikowe.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Ok, a np cos takiego:
http://allegro.pl/item173300989_sprawdz ... oofer.html

Czy raczej nie ma sensu bawic sie w podlaczanie suba od razu do radia, tylko przez wzmaka? Eh, mały OT się zrobił, więc proszę tylko o odpowiedź na to pytanie, pytam z czystej ciekawości, bo sianko na suba + ew. wzmaka gdzieś tak za miesiąc bym miał to bym się bardziej zoorientował ;)
Awatar użytkownika
aroslaw
Junior
Posty: 439
Rejestracja: 01 cze śr, 2005 5:36 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: aroslaw »

same radio suba nie pociagnie :)
Peugeot 205 Style

http://www.aroslaw.205.pl
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

jesli mialbys kase juz za miesiac na wzmaka i suba to nie wiem dlaczego nie dolozysz jej do porzadnego zestawu na przod... plus ew. zmiane radia.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Właśnie to nie jest pewne czy będe miał kaske, dlatego wole teraz kupić głośniki bo znając mnie to sianko się rozpłynie ;) A co do dokładania na przód to może i bym mógł dołożyć co nieco, ale dawać tyle kaski na 13cm z których i tak porządnego basu się osiągnie... Wychodzę z założenia że lepiej kupić zestaw który ma dobrą jakość dźwięku i słabszy bas, a potem zainwestować w zmaka i suba, gdyż napewno będzie lepszy bass niż z zestawu na przód za np. 300zł. Jutro jadę posłuchać paru zestawów, i może spełni moje oczekiwania, jeśli nie to będe się musiał zastanowić nad dołożeniem do zestawu na przód...
A co do zmiany radia, to prawdę mówiąc jestem z niego zadowolony, kupiłem je w grudniu, więc całkiem niedawno, i raczej zmieniać nie będe...

Tak swoją drogą to nie będe wystawiał samochodu na zawodu CA, tylko do zwykłego jeżdzenia po mieście, więc myśle że narazie jakiś w miarę dobry zestawik na przód + później ew. wzmak + sub w zupełności mi wystarczy.

Chociaż jak to ktoś mądry napisał w którymś poradniku, jak już zacznie się modyfikacje, to nigdy się nie skończy, zawsze jest co poprawiać ;)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

przod pod radiem, a sub wzmocniony...

bedziesz mial duuuzo basu. niektorzy tak lubia =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Jednak wybrałem Blaupunkta, o wiele lepsze brzmienie i bass niż te Helixy, a koleś jeszcze z 200 na 170 zjechał ;) Dzisiaj już za ciemno aby podłączać, jutro lub w niedzielę się pobawie, i myślę że woofer pójdzie w standardowe miejsce, zwrotnice pod radiem, a tweetery na masce (będzie trzeba dziury zrobić) gdyż w słupki ciężko będzie bez dorabiania maskownic z mdf'u, za bardzo by wystawał... I teraz prośba do was o poradę, instruktaż jak zdjąć deskę rozdzielczą ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Nie chcesz, zeby je bylo widac? Mi sie nei chcialo bawic i przykleilem na tasme 2-stronna na zgieciu slubka z deska.
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

No właśnie zależało by mi na tym aby nie były za bardzo widoczne, bo te moje tweetery są troche wysokie, więc bym musiał chociaż część schować w desce ;)
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Ok, zestawik zamontowany :)
Rozwiązałem to tak:
- woofer w standarodwym miejscu
- tweetery przykręcony do zaślepek od lusterek, zaślepki przykręcone do karoserii czarnymi wkrętami więc ich aż tak nie widać
- zwrotnice w drzwiach nad miejscem na głośniki, zrobiłem metalową półeczkę, i do niej przykręciłem zwrotnice, a półeczkę do karoserii więc nie ma opcji że spadnie

btw, nie wiem czy to standard, ale przy okablowaniu przy radiu mam 2 kostki, tzn "gołe" kable łączą się z dużą kostą, a dopiero potem jest rozgałęzienie na kostki iso. Przy moim radiu mam dodatkową kostkę, więc trochę ciasno było, ale jeśli ta pierwsza kostka to standard, to pogratulować pomysłu konstruktorom...

Ale mniejsza o to, ważne że zestawik na miejscu i wszystko gra :) Trochę lepszy bass by się przydał, ale jak pisałem, będzie wzmak + sub + ew. jakieś 13, lub przerobię z tyłu miejsce na 6x9 w słupkach i będzie si :D
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Głośniki za max 200zł do Juniora '92

Post autor: allman1 »

Odgrzewam. Chcę wymienić głośniki w Greenie. Bez kombinowania z odseparowanymi tweeterami, przerabiania czegokolwiek itp. Z budżetowców dostępnych na rynku najlepszą opcją wydaja mi się Hertz DCX 130.3. Proszę o utwierdzeniu mnie w przekonaniu że to dobry wybór lub zawrócenie na własciwą drogę.
ODPOWIEDZ