Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: borek_wpr »

1- to komputer.
64 -to licznik.
L -to pin obrotomierza.
112- przewód sygnałowy z komputera(1) -pin Nr 6 do złącza P2 z boku półki przy kierowcy i dalej z z P2 do licznika (64).
Czy to zadziała,nie wiem bo biorę sygnał z cewki- mam TU 9.
Podłączenie obrotomierza
nr. pinu w obrotomierzu


1 2 3 4
I I I I

nic Kabel 112 masa ( + )
lub zamienić 1z 2
Taki schemat jest zamieszczony w książce angielskiej Haynes PDF-PORADNIK.
Może się tak zdarzyć że kabel 112 nie wychodzi z komputera to należy położyć nowy + odpowiednie konektory.
Przygotować 2 przewody z konektorami żeńskimi do zasilenia obrotomierza /jeżeli nie mamy wtyczki należy założyć koszulkę termokurczliwą/
i oznaczyć ( -- ) 3 i ( + ) 4 . Można podłączyć pod zasilanie licznika - najprościej przylutować.
Patrz schemat - podłączenie zasilania licznika np. JAEGER. post <LICZNIK>
Ostatnio zmieniony 15 lis ndz, 2009 3:26 am przez borek_wpr, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: Pieraś »

czyli owe L moga bezposrednio na licznik, po co do kostki z boku?
no chyba ze domyslnie ten kabel jest tam z kompa pociagniety
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: borek_wpr »

L to złącze/pin obrotomierza.W naszym przypadku 2 lub 1.Jeżeli z komputera (pin nr. 6 ) nie wychodzi kabel 112 to nic nie stoi na przeszkodzie aby dać go bezpośrednio i podłączyć do L.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: Pieraś »

z komputera jak wychodzi wiazka to jest zakryta dluga plastikowa "szyna", jak ja zdjac by nic nie uszkodzic? to jest na zasadzie wtyczki? i jak juz to zdejme to kazdy kabel literowa/liczbowo jest oznaczony ?

jak tak by sie nie udalo to zrobie tak jak podal schemat Cejot, ze pod maska podepne sie pod 2 piny od aparatu zaplonowego
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: borek_wpr »

Kable powinny być ponumerowane, a osłona chyba jest przykręcana na 2 wkręty. Ale niech się wypowie ktoś kto wymieniał komputer.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: Pieraś »

ktos sie wypowie?

EDIT:
- zdecydowalem, ze dzis podpinam sie do cewki z gotowym ukladem na diodach i rezystorze ... wieczorem zobacze jak sie kreci ;p

EDIT:
Juz podpiete i dziala :-)
Troche sztukateria bo nie mialem jak przepuscic 1 kabelka sygnalowego do kabiny przez te rurki, badz uszczelki idac w kabine.
Kabel puscilem bokiem przez blotnik (te szpare) i uszczelke od drzwi, jak znajde sposob lub kogos kto mi to zrobi lepiej to tak zrobie. Musze w cewce jakos dobrze te kable zagniezdzic, bo wpialem dwie koncowki diod miedzy blaszke metalowa, a plast. obudowe, w ktorej siedzi kabel od cewki ... czasem jak auto drzy to wskazowka skacze od zera do danych obrotow :-)
Ale to jutro jakos zrobie, nie chce robic tego na stale typu lutownica, tylko np. zapchac chocby wykalaczka ;-) zeby mozna bylo w razie W zdemontowac.

Obroty pokazuje ok .... :-) Dzieki CEJOT za schemacik diodowo rezystorowy :-)

EDIT:
Juz wiem skad sa wahania obrotomierza (gora - dol). To od wlaczenia... kierunkowskazu :/ Dziwne, bynajmniej (+) wzialem z tylu licznika gdzie jest opisane "+". Obstawiam, ze wlaczenie kierunku nie jest zwiazane z (-), ktory jest na jednej z tasiemek ... chociaz cholera wie ... sprobuje do skrzynki bezp. sie podpiac (+).
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
strzelec1818

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: strzelec1818 »

Witam słuchajcie jestem zwykłym człowiekiem i chciałbym wymienic w peugeocie 205 1.1 60km 1993r zegarek na obrotomierz czy był by ktoś w stanie to dokladnie opisać tu na forum bądz wysłac mi cały opis na gg gdyż wolał bym sam to zrobić bo będe pewny że dokładnie to zrobię a nie jak co niektórzy mechanicy na odpier..... proszę was o pomoc iz góry wielkie dzieki
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zamontowalem obrotek do licznik bieda - ciezka sprawa

Post autor: borek_wpr »

wymienic w peugeocie 205 1.1 60km 1993r
Podaj typ silnika-leżak X i dalszy kod lub TU i cyfra(y), układ zasilania paliwem-np. PB-gaźnik, PB-wtrysk.
Sama pojemność i rok produkcji nie wystarczy.Jeżeli chcesz wstawić w miejsce zegarka obrotomierz to są
takie liczniki lecz ciężkie do zdobycia. Wstawiając obrotomierz z XS-a czy GTI trzeba będzie trochę rzeźbić.
Takie przeróbki były prezentowane na Forum.

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... brotomierz

Trochę opisów

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... it=licznik
Plik-podłączenie samych obrotomierzy chyba wygasł ale jak będzie potrzebny to udostępnię.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
ODPOWIEDZ