Zabudowa bagażnika

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Zabudowa bagażnika

Post autor: peterp194 »

Jak w temacie - ma ktoś koncepcję na zabudowę car audio?

Ja na razie jestem w fazie projektowania. W grę wchodzą opcje:
- 2x 8"
- 2x 10"
- 1x 10"

Do tego oczywiście wzmacniacz za jakąś szybką plexi.
Poza tym myślałem, żeby nie wykorzystywać całego bagażnika - wiadomo, jakby się chciało jechać na zakupy, to dobrze by było móc jednak włożyć chleb do bagażnika, a nie na tylne siedzenia :D
Myślałem też nad zabudową całego bagażnika, z czego pół będą zajmować paczki z subem/subami i wzmacniaczem/ami, natomiast reszta zostanie wykorzystana jako schowki (podnośnik, trójkąt, apteczka, narzędzia) i (jeśli zostanie trochę przestrzeni) mały, "klimatyzowany schowek" - ogniwo peltiera, chociaż jeśli chodzi o to, jest to tylko mój wymysł. Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: robson »

Tu masz zabudowe bagażnika :W
Załączniki
lokl.jpg
fotki_tuningforum_pl.jpg
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: yogurt »

Ja powiem krotko: lubie dobre brzmienie, ale robienie takiej zabudowy to juz lekka przesada w cywilnym aucie. Jezeli bylby to typowy show-car, wtedy ok. Co do zabudowy bagaznika to moze wystarczy Ci dobry sub ktorego upchniesz w narozniku. Czasami smieje sie ze 205tka ma wiecej szyb niz blachy a to tez nie sprzyja poskramianiu dzwieku wiec przerost formy niekoniecznie moze wplynac na dobre brzmienie, przesada w kazdej materii jest zla...
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: skola »

tez kiedyś myślałem, ale mi sie odechciało ze względu na nie praktyczność takie zabudowy. Mamy jednak mały bagażnik z tyłu. Czego wymagasz od zabudowy idziesz na ciśnienie czy jakość czy cos innego chcesz jeszcze osciagnac?

Jaj juz skłaniałbym sie na tak ze glosnik pod skosem tak z boku bagaja i wzmak pod plexi na podłodze, bo dwa to ciężko będzie upchnac. Mam nadzieje ze zywica nie jest ci obca :P
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: robson »

yogurt pisze:Ja powiem krotko: lubie dobre brzmienie, ale robienie takiej zabudowy to juz lekka przesada w cywilnym aucie. Jezeli bylby to typowy show-car, wtedy ok. Co do zabudowy bagaznika to moze wystarczy Ci dobry sub ktorego upchniesz w narozniku. Czasami smieje sie ze 205tka ma wiecej szyb niz blachy a to tez nie sprzyja poskramianiu dzwieku wiec przerost formy niekoniecznie moze wplynac na dobre brzmienie, przesada w kazdej materii jest zla...
W tym celu była zabudowa wykonana,a tu jeszcze jedna zabudowa :W
Załączniki
mn.jpg
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: peterp194 »

Muszę podkreślić, że nie chodziło mi o aspekty posiadania takiej zabudowy. Ja chciałem tylko zapytać o Wasze pomysły. W związku z tym nie zgodzę się z Waszymi opiniami - zabudowa może być ideą na dobre wykorzystanie powierzchni bagażnika. Przecież tak czy inaczej bagażniki w naszych autach nie służą do przewożenia pralek czy mebli, moje 1.1 to raczej niezbyt dobry pomysł na trasę. Jak jadę gdzieś dalej, to wtedy biorę kombi.
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: yogurt »

robson pisze:...W tym celu była zabudowa wykonana...
niebywałe
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: tomek05229 »

Ja mam dość sporą skrzynie po prawej stronie bagażnika z głośnikiem skierowanym w lewą strone...i gdyby nie to że po lewej mam 45-o litrowy zbiornik gazu to naprzeciw znalazłaby się druga taka sama... . Do tego dać większy wzmacniacz na środek (pomiędzy skrzyniami) pod pleksą...no i mamy wtedy troche wolnego miejsca na środku, przy okazji niezły efekt no i brzmienie. Można dorzucić kondensator też pod plekse żeby to nieźle wyglądało i nie zabierało niepotrzebnie miejsca. Taką miałem wizje przy robieniu swojego car-audio ale że doszedł zbiornik to tylko częściowo został wykonany.
Awatar użytkownika
PE-dB
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 23 lip sob, 2011 12:38 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 xs (xy8)
Numer Gadu-gadu: 9913627
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: PE-dB »

peterp194 pisze:Jak w temacie - ma ktoś koncepcję na zabudowę car audio?

Ja na razie jestem w fazie projektowania. W grę wchodzą opcje:
- 2x 8"
- 2x 10"
- 1x 10"

Do tego oczywiście wzmacniacz za jakąś szybką plexi.
Poza tym myślałem, żeby nie wykorzystywać całego bagażnika - wiadomo, jakby się chciało jechać na zakupy, to dobrze by było móc jednak włożyć chleb do bagażnika, a nie na tylne siedzenia :D
Myślałem też nad zabudową całego bagażnika, z czego pół będą zajmować paczki z subem/subami i wzmacniaczem/ami, natomiast reszta zostanie wykorzystana jako schowki (podnośnik, trójkąt, apteczka, narzędzia) i (jeśli zostanie trochę przestrzeni) mały, "klimatyzowany schowek" - ogniwo peltiera, chociaż jeśli chodzi o to, jest to tylko mój wymysł. Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości.
bagażnik jest dosyć głęboki wiec jak chcesz mieć jeszcze troszkę miejsca to zrób skrzynie do powiedzmy połowy głębokości i daj dwa głosniki w stronę klapy to niżej zejdziesz z częstotliwościowa i dźwięk będzie milszy i bardziej odczuwalny dla ucha . To czarne miedzy "głośnikami" to port szczelinowy tak dla jasności
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie...
I'VE GOT THE POWER
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: skola »

PE-dB pisze:
peterp194 pisze:Jak w temacie - ma ktoś koncepcję na zabudowę car audio?

Ja na razie jestem w fazie projektowania. W grę wchodzą opcje:
- 2x 8"
- 2x 10"
- 1x 10"

Do tego oczywiście wzmacniacz za jakąś szybką plexi.
Poza tym myślałem, żeby nie wykorzystywać całego bagażnika - wiadomo, jakby się chciało jechać na zakupy, to dobrze by było móc jednak włożyć chleb do bagażnika, a nie na tylne siedzenia :D
Myślałem też nad zabudową całego bagażnika, z czego pół będą zajmować paczki z subem/subami i wzmacniaczem/ami, natomiast reszta zostanie wykorzystana jako schowki (podnośnik, trójkąt, apteczka, narzędzia) i (jeśli zostanie trochę przestrzeni) mały, "klimatyzowany schowek" - ogniwo peltiera, chociaż jeśli chodzi o to, jest to tylko mój wymysł. Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości.
bagażnik jest dosyć głęboki wiec jak chcesz mieć jeszcze troszkę miejsca to zrób skrzynie do powiedzmy połowy głębokości i daj dwa głosniki w stronę klapy to niżej zejdziesz z częstotliwościowa i dźwięk będzie milszy i bardziej odczuwalny dla ucha . To czarne miedzy "głośnikami" to port szczelinowy tak dla jasności
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
oo widzę nowinki sie dowiaduje ze kierunek skierowania głośnika i z chodzimy ze strojenia.

No widzisz a ja myślałem ze strojenie dobiera sie do danego głośnika z jego parametrów i do preferowanego stylu muzy potem skręca sie odpowiednia skrzynkę z odpowiednik przekrojem i długością portu a jeszcze lepiej by nie było świstu port szczelinowy. A może bandpasa będziemy robic jak juz tak ogarnięci jesteśmy w sklejaniu skrzynek oo

I może jak juz masz dB w znaczku to moze pochwalisz sie ze Ty idziesz na ciśnienie a kolega idzie raczej w stronę jakości.
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
PE-dB
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 23 lip sob, 2011 12:38 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 xs (xy8)
Numer Gadu-gadu: 9913627
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: PE-dB »

skola pisze: oo widzę nowinki sie dowiaduje ze kierunek skierowania głośnika i z chodzimy ze strojenia.

No widzisz a ja myślałem ze strojenie dobiera sie do danego głośnika z jego parametrów i do preferowanego stylu muzy potem skręca sie odpowiednia skrzynkę z odpowiednik przekrojem i długością portu a jeszcze lepiej by nie było świstu port szczelinowy. A może bandpasa będziemy robic jak juz tak ogarnięci jesteśmy w sklejaniu skrzynek oo

I może jak juz masz dB w znaczku to moze pochwalisz sie ze Ty idziesz na ciśnienie a kolega idzie raczej w stronę jakości.
jak ktoś sie bawił TERM-LABem(miernik do mierzenia ciśnienia/głośności i do sprawdzania częstotliwości) to wie ze dużo rzeczy ma znaczenie .

no i oczywiście to co napisałeś jest podstawa. skrzynka z odpowiednim strojeniem i litrażem.

A obecnie ja nie ide w ciśnienie bo chwilowo na "emerturze " jestem , a na ciśnienie to stroi sie na częstotliwości auta czyli w 205 będzie cos w granicach 61Hz a kolega do słuchania potrzebuje granice 38-42Hz no chyba ze lubi czarne klimaty to 35Hz. no ale kolega nie napisał jakiej muzy słucha, mozna tylko wywnioskować ze ma to byc cos jak zrobił MISIEK tylko ze na nieco mniejsza skale.
Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie...
I'VE GOT THE POWER
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: peterp194 »

PE-dB, dobrze zyskać nowe informacje od kogoś, kto miał do czynienia z profesjonalnym sprzętem.

Skąd te informacje na temat częstotliwości auta? Trochę mi głupio, bo pierwszy raz o tym słyszę.

Właściwie to wstępnie projektowałem sobie w 3Ds Maxie zabudowę fiberglass. Dość przyzwoicie to wychodzi :)
Myślę na razie nad konstrukcją 2x10" ze wzmacniaczem na środku. Jak bym chciał robić tak jak wspominałem wcześniej, to wyszło by ok. 20l więc idealnie pod zamknięte paczki. Z tą szczelinówką też nie głupi pomysł, ale wtedy musiał bym zrezygnować ze wzmacniacza na środku.

Jeśli chodzi o muzykę no to powiem tak: hands up, hardstyle (generalnie muzyka elektroniczna), ale nie pogardzę również "niskimi" brzmieniami - amerykański rap, chociaż to już rzadkość (nie wspomnę o italo disco). Dlatego pewnie pójdę w stronę zamkniętych paczek. Jak zaprojektuję coś ciekawego, to wrzucę załączniki :)
Awatar użytkownika
PE-dB
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 23 lip sob, 2011 12:38 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 xs (xy8)
Numer Gadu-gadu: 9913627
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Kontakt:

Re: Zabudowa bagażnika

Post autor: PE-dB »

peterp194 pisze:
Skąd te informacje na temat częstotliwości auta? Trochę mi głupio, bo pierwszy raz o tym słyszę.
pod taka częstotliwość stroi sie auta do db-dragu , ale to niezbyt nadaje sie do słuchania, raczej pod wynik,

A port można dać tez bo bokach
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

albo z jednej strony
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a głośniki w stronę klapy natomiast wzmacniacz np. u góry
Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie...
I'VE GOT THE POWER
ODPOWIEDZ