Podniesienie mocy w XU5M

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: kubas »

Sorry tymczas ale zupełnie się gubisz w tym wszystkim i lepiej żebyś się sam za to nie zabierał chyba...

Ja bym zaczał od sprawdzenia silnika na hamowni. Może się okazać że zostało ci 60km np... Co w silniku XU nie byłoby czymś dziwnym...
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TymczaS »

po czym wnosisz że mogło tyle koni ubyć?

Gubię się gubię, inaczej bym tu nie pisał. No ale spokojnie, człowiek uczy się cale życie. Wy też nie wszystko od razu wiedzieliście tylko musieliście skądś zdobyć tą wiedzę. Chętnie się czegoś od was nauczę :W

Auto stoi u mechaników, zaczynam od ogarnięcie normalnej pracy na benzynie jak i na LPG.
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: kubas »

TymczaS pisze:po czym wnosisz że mogło tyle koni ubyć?
Po osiągach o których piszesz. I po tym ile trzymają mocy silniki w GTI bez remontu...
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TymczaS »

Kompresja jest Ok, głowica byłą robiona 1000km temu. Więc sam silnik nie ma prawa mieć mniejszej mocy, dlatego w 90% jestem pewien że to wina któregoś elementu osprzętu. Zastanawiam się czy na osiągi na benzynie nie ma wpływu umiejscowienie miksera w rurze dolotowej, bo właściwie zaglądając do środka przelot w 80% zasłonięty jest przez mikser.

Kubas może powiedz co nieco o dźwiganiu mocy, wiem że masz TU ale pewnie zasady są takie same 8)
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: kubas »

Mam TU i w TU mogę ci wytyczyć ileś tam etapową ścieżkę...

Generalnie zmiana z monowtrysku na wielopunkt już powinna dużo pomóc.

Takie podstawy to właśnie wydech + dolot
Potem wałek + obróbka głowicy + doprężenie + strojenie

Profi zmiany będą cię kosztowały więcej niż swap na XU9 z Gti

Skrzynie masz długą a to nie pomaga w osiągach i przyspieszeniu wbrew temu co ktoś tutaj napisał...

Ja mam na 2 przy odcince 90km/h co jest i ta dużo... Sam chce dużo krótszą skrzynię jeszcze wsadzić.
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: kubas »

Żeby nie być gołosłownym to policz sobie:
- obróbka głowicy 1000zł
- wałek 1000zł
- kolektor wydechowy np supersprint to koszt koło 2000zł
- wydech z nierdzewki tłumiki koło 300zł RM Motors + rury i robocizna to lekką ręką kolejne 500zł
- ecumaster + strojenie - 1000zł
- Stożek ITG + np obudowa na wzór racelanda od martinopa jakieś 400zł razem
- krótka skrzynia - 500-600zł

Tak lekką ręką wychodzi 7000zł nie licząc wielu pierdołów które trzeba wymienić przy okazji, oleje, rozrządy, uszczelniacze itd... :)

Także na początek radziłbym ci dorwać jakiś kompletny wtrysk z 1.6 gti + wałek z 1.6 gti ale tego mocniejszego i już powinna być duża poprawa :) I pewnie zmieścisz się w 1000-1500zł :)
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TymczaS »

krótką skrzynię już mam, ale odcinki nie mam więc mogę do 100 dojść. :) Co do wtrysku z 1,6 GTi to był taki pomysł ale upadł ze względu na to że jeżdżę przede wszystkim na LPG.

Rozumiem że przy jakichkolwiek zmianach trzeba wrąbać ecumaster żeby wystroić i żeby był efekt?
Czy to dotyczmy tylko wielopunktowego wtrysku?

Kiedyś był plan wsadzić mi16 ale to grubsza sprawa ze względu na wymianę kompletnego zawieszenia, a w tej chwili u mnie wszystko jest nowe. :P

Nie zależy mi na tym żeby autko miało 140KM tylko żeby w jakiś naturalny sposób poprawić fabrykę, i żeby było te 100KM

Co wchodzi w skąd obróbki głowicy? :)

Ps Fajny kosztorys wyszedł, jakbym wiedział to od razu inwestował bym w takie rzeczy, bo i tak wsadziłem już 5000zł
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: kubas »

Różne cuda, planowanie głowicy, obróbka kanałów, zaworów, montaż większych zaworów itd :)

Naprawdę przejedź się na hamownie najpierw zobaczysz ile tam tych kucy jest. Mój 75km pug robił 10s do 100km/h... Na jakich felgach i oponach jeździsz ?

Jak masz zawias zwykły to od tego bym zaczął. Zawias z GTI to w ogóle zupełnie inna bajka zwykły można o kant dupy rozbić te śmieszne wahacze i drążek reakcyjny jako stabilizator... Dramat...
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TymczaS »

z dramat to wiem, ostatnie zakręt na dwóch lewych kołach przejechałem. :) Koła mam 14' opony 175/70/14. Hamownia będzie po odebraniu auta od mechaniorów :)

A adaptacja głowicy z 1,6 GTi? bądź 1,9?

Co do silników TU, to zawsze chciałem go mieć w swoim aucie, ale wyszło jak wyszło. Pamiętam jak osmolov miał czerwonego i pamiętam wrażenia z jazdy :) Nawet myślałem żeby do siebie wrzucić TU
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: kubas »

Adaptacja głowicy bez zmiany z monowtrysku na pełen wtrysk nie da dużo...
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TymczaS »

Tylko co mi da wymiana wtrysku jak jeżdżę na LPG. :P
Na pewno zmieni się układ dolotowy, i wydechowy. To będą pierwsze zmiany.

Zastanawiam się czy przypadkiem głowice z 1,6 GTI i mojego 1.6 nie są takie same. Wiem że te silniki różniły się na pewno skokiem tłoka.

Czekam na informacje od mechaników, co pało :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: grzesiek309 »

Skok tłoka w Gti i zwykłym 1.6 jest taki sam. Różnica może być w fazach rozrządu.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TO-MI »

TymczaS pisze: Zastanawiam się czy na osiągi na benzynie nie ma wpływu umiejscowienie miksera w rurze dolotowej, bo właściwie zaglądając do środka przelot w 80% zasłonięty jest przez mikser.
nie tyle umiejscowienie co średnica miksera 8)
jak chcesz mieć moc musisz założyć jak największy (aby sie tylko dało lpg wystroić )
wiadomo sekwencja nie zwęża dolotu ale to koszta znowu, jeszcze nad blosem sie można zastanowić szczególnie do jednopunkta
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: TymczaS »

Autko odebrałem włąsnie od mechanika, instalacja elektryczna została dość mocno przerobiona, pompa paliwa wymieniona, i teraz nie ma problemów z odpalaniem na benzynie, czuć że autko jest mocniejsze i bardziej reaguje na dodawanie gazu. Natomiast nadal jest problem po zagrzaniu, autko po gwałtownym wciśnięciu gazu nie wkręca się od razu, tak jakby było zalewane, albo jakby miał za mało powietrza, ale bardziej na zalewanie to wygląda (ten problem występuje od początku jak mam Puga, opisywałem to w innym temacie). Dlatego zdecydowałem że kupię Blosa a wywalę ten mikser z dolotu, i postaram się zrobić tak żeby przeloty było jak najbardziej odpowiadające oryginałowi, i wtedy zacznę się bawić. :wink:

Grzesiek, jaka różnica w fazach rozrządu mogła być? Bo nie rozumiem za bardzie tego. Jeżeli dobrze rozumiem to zawory musiałyby się otwierac w innych momentach niż u mnie, a w takim razie musiałyby być albo inne paski rozrządu (a są takie same) albo inne wałki rozrządu. :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Podniesienie mocy w XU5M

Post autor: grzesiek309 »

Różnica w fazach wynika z różnych wałków :Y
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ