swap diesel w pugu.

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
jkonczynski

swap diesel w pugu.

Post autor: jkonczynski »

Wiem, że część z was dostanie migreny na sam widok tytułu bo temat pewnie już gdzieś się przewinął, ale za cholerę nie mogę nic konkretnego znaleźć.
Chce przeprowadzić swap w moim jeżu, tak ma na imię :lol: .
Aktualnie jest Dieselek, 1.8. Autko jest z '88 roku.
Mam dwie opcję, albo przeprowadzić generalny remont silnika, albo wrzucić coś mocniejszego.
Jestem bardziej nastawiony na opcje podniesienia mocy, mam do zakupienia za 700 PLN silnik z osprzętęm ale bez pompy 1,9 TD, ewentualnie proszę o jakieś inne propozycję, widziałem gdzieś na forum, że ktoś doradzał silnik 2,1TD z 405 albo 2,0 HDI, na 2.0 jest opcja za 600 PLN.
Generalnie w Peugeocie jest na razie absolutna fabryka pod maską i podwoziem.
Chciałbym w nim osiągnąć moc ok. 120 KM.
Teraz moje pytanie, co jeszcze będę musiał zmienić, dokupić, przespawać albo pociąć?
Jestem trochę zielony w temacie mechaniki, ale pół rodziny od urodzenia dłubie w silnikach, z tym, że są raczej niechętnie nastawieni do świata i jakichkolwiek modyfikacji...
Kiedy postawię ich przed faktem dokonanym to ogarnę temat.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję! _O_
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: swap diesel w pugu.

Post autor: mlody333 »

Na bank do zmiany zawieszenie i hamulce, żeby nie stracić auta i zdrowia. Z uwagi na łatwość przekładki proponuję na początek 1.9 td, prosta konstrukcja i tanie części raczej bezproblemowa eksploatacja. Taki swap robił u siebie martinoo to masz skrót do tematu: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=33&t=20961. Poza tym chyba temat nie powinien być w tym wątku. Nie planuj za długo tylko przekładaj. :W
jkonczynski

Re: swap diesel w pugu.

Post autor: jkonczynski »

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.
Muszę jak najszybciej skompletować części, żeby zacząć robotę :) Jak się zacznie to wrzucę temat na forum:)
ODPOWIEDZ