Nowy projekt, zawieszenie bieda czy trójkąt gti

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
enig123
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 01 cze czw, 2017 8:12 pm
Posiadany PUG: 205 Look 1,1 (TU1M) 1990
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Nowy projekt, zawieszenie bieda czy trójkąt gti

Post autor: enig123 »

Cześć,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad projektem. Mój look nie jest w zbyt dobrym stanie blacharskim i myślę nad kupnem czegoś innego. Głównym założeniem do projektu jest przyspieszenie :twisted:, 3 drzwi i w sumie to na tyle. :P Dylematem jest to, czy jest sens pchanie czegoś mocniejszego do zawieszenia "bieda", czy żeby to miało ręce i nogi to potrzebne jest zawieszenie na wahaczach trójkątnych? Niestety nie miałem okazji jeździć innymi 205-tkami, nie wspominając już o przerabianych monstrach, dlatego mam nadzieję, że osoby bardziej rozeznane w temacie się wypowiedzą. :roll:

Pomysły które przychodzą mi do głowy po długim studiowaniu forum:
- kupno budy TU i wsadzenie tu5j4: lekki silnik z aluminiowym blokiem, zwykłe zawieszenie
- kupno budy 1,6 automatic i wsadzenie manuala + Mig lub XU10: zwykłe zawieszenie
- kupno budy 1,9 automatic i wsadzenie manuala + Mig lub XU10: trójkątne zawieszenie

Podejrzewam, że opinii będzie tyle ile osób na forum, ale może ktoś miał okazję jeździć takimi przeróbkami i doradzi w który kierunek się skierować.
miccha123
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 06 wrz pn, 2010 8:40 pm
Posiadany PUG: 205 XU9J4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy projekt, zawieszenie bieda czy trójkąt gti

Post autor: miccha123 »

Tu5j4 jest żeliwny . Moim zdaniem przy większych mocach sens ma trójkąt ,swego czasu jezdziłem biedą z silnikiem od Gti na zwykłym zawieszeniu i uważam ,że to padaczka. Wleciał trójkąt , belka od Gti i zaczęło to sensownie się prowadzić.Fakt aktualnie kupno zawiechy z gti może być dosyć kosztowne ,ale ja bym dołożył.
Był:Peugeot 205 1.0 84
Był:Peugeot 205 Gti 1.9 87
Był:Peugeot 205 Gti 1.6 88
Był:Peugeot 205 Gutmann Gti 1.9 87
Był:Peugeot 205 Green 89
Był:Peugeot 405 Mi16 90
Był:Peugeot 405 Mi16 US 91
Jest:Peugeot 205 1.4 XR 89-Szwed
ODPOWIEDZ