205 4x4

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Szatajoh

205 4x4

Post autor: Szatajoh »

Chodzi mi pewna koncepcja tuningu 4x4 dla 205
Wiadomo wszystkim ze nie bylo 205 (oprocz rajdowych ) z napedem na 4 kola ale w ofercie citroena byl model AX z silnikiem 1,4 i dolanczanym napedem na tyl.Zakladajac ze plyta podlogowa AX ma duzo wspolnego z plyta 205 istnieje prawdopodobienstwo ze mozna by cos takiego poskladac-przynajmniej teoretycznie
Co wy na to
Znalazlem dawce AX 4x4 bez przegladu za 500€ zjedzonego przez rdze ale sprawnego mechanicznie
SJ :evil:
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

nawet inwestujący ciężką kasę i kuuuuupę czasu i pracy 205mi16 zrezygnował z takiej koncepcji... Wystarczy?
krzycho

Post autor: krzycho »

dawaj go do polski o go kupie od ciebie
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fox »

CO wcale nie znaczy że to jest niemożliwe:) Chłopaki w Bosni wkładają drugi silnik do bagażnika, a przy tym 4x4 nie wydaje się całkowitą utopią. Nie ma co przerażać ewenatualnych zapaleńców:) Zabierze się chłopak za to, w pewnym momencie stwierdzi ze to nie ma sensu, ale będzie już za późno. Zastawi dom, zagłodzi dzieci, sprzeda żone sąsiadowi, ale w końcu to zbuduje:) Będziemy z niego dumni i wykorzystamy jego doświadczenia żeby zrobić to samo niewielkim kosztem:) Nie wiem jak wy, ale ja trzymam kciuki:)
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

może racja :)

słyszałem, że wystarczy przełożyć zawieszenie z tyłu i skrzynię biegów - reszta pasuje :P:P:P:P:P
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

4x4

Post autor: Lord Devil »

Fox pisze:CO wcale nie znaczy że to jest niemożliwe:) Chłopaki w Bosni wkładają drugi silnik do bagażnika, a przy tym 4x4 nie wydaje się całkowitą utopią. Nie ma co przerażać ewenatualnych zapaleńców:) Zabierze się chłopak za to, w pewnym momencie stwierdzi ze to nie ma sensu, ale będzie już za późno. Zastawi dom, zagłodzi dzieci, sprzeda żone sąsiadowi, ale w końcu to zbuduje:) Będziemy z niego dumni i wykorzystamy jego doświadczenia żeby zrobić to samo niewielkim kosztem:) Nie wiem jak wy, ale ja trzymam kciuki:)
Jasne wszyscy będziemy dumni, tylko większość klubowiczów zaraz wyrazi takie opinie, że odechce się żyć, bo jak ktoś ma coś nietypowego, albo chce zrobić inaczej niż wszyscy to połowa klubu jedzie z niego.
Osobiście trzymam kciuki, sam się zastanawiam nad 4x4 ale przyznam, że myślałem o 405 jako dawcy, wiadomo, trzeba by skrócić wał i przespawać tylne mocowania zawieszenia, ale wszystko sie da. Kwestia wiedzy, umiejętności i niestety KASY.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

jesli chcesz kombinowac, to znajdz samuraja i na jego rame wrzuc bude z 205 rozstaw osi rozni sie o 5cm, wiec podejdzie (ew 106 tam roznica wynosci chyba kolo 1cm)
Szatajoh

Post autor: Szatajoh »

Pytanie bylo czysto akademickie
Czy sie da zrobic teoretycznie
Nie mam zamiaru robic krzyzowki suzuki z Peugotem chodzi o mozliwie czystego 4x4 peugota na czesciach orginalnych z konzernu PSA
zeby bylo smiesniej to podstawowy dawca bedzie cabriolet

Moim zrealizowanym projektem (jeszcze nie do konca )jest Syrena R20 z napedem na 4 kola tego nie dokonaly polskie biura konstrukcyjne choc probowano ale my tzn Andrzej Piotr i ja .Dawca byl niemiecki DKW Munga
a syrena ma swoj orginalny silnik wykorzystalismy skrzynie i napedy
na zewnatrz nic nie widac

Myslalem terz o przelorzeniu napedu z 405 4x4 do Peugota partnera wiem ze zostane zatakowny przez kolegow ze firma Dangel robi takie auta odpowiadam czy wiecie za ile !!!czyli jak drogo trzeba kupic??
SJ
krzycho

Post autor: krzycho »

szatajoh mam prośbe że jak bedziesz miał namiar na cześci od 405 4x4 to daj mi znać. Poszukuje paru części
Awatar użytkownika
afro
Maniak
Posty: 1057
Rejestracja: 15 wrz pn, 2003 2:40 pm
Posiadany PUG: Green 92
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: afro »

tu masz 309 4x4

Obrazek
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

łoooo! On ma belkę!!
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

czyli beznadziejny wykrzyz 8) swoja droga to przeniesienie napedu tez nie wyglada zbyt dobrze, naped na tyl brany z dlugiej polosi, czyli jesli nie ma blokady to mozna miec naped tylko na 1 kolo, pozatym nie wiem czy to cos co idzie pod calym samochodem to jest wal czy rura z walem w srodku, ale jakkolwiek patrzac taki dlugi i cienki wal wiele nie wytrzyma :twisted:

ps sa jeszcze jakies fotki tego cuda :D?
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

te zdjęcia/zdjęcie jest albo gdzieś na forum albo na stornce....
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DJPreZes »

Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

moralez pisze:czyli beznadziejny wykrzyz 8) swoja droga to przeniesienie napedu tez nie wyglada zbyt dobrze, naped na tyl brany z dlugiej polosi, czyli jesli nie ma blokady to mozna miec naped tylko na 1 kolo, pozatym nie wiem czy to cos co idzie pod calym samochodem to jest wal czy rura z walem w srodku, ale jakkolwiek patrzac taki dlugi i cienki wal wiele nie wytrzyma :twisted:

ps sa jeszcze jakies fotki tego cuda :D?
z tego zdjęcia określasz jak brany jest napęd :roll: na tył
odrazu tak krytykować :evil: niełaadnie
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
ODPOWIEDZ