Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Post autor: koval »

ja wczoraj dostałem zdjecie buraki ze strazy gminnej ustawili radar przy trasie warszawa - katowice w miejscowosci wanaty jelopy przyslali mi zdjecie po 7 miesiacach od zdazenia na szczescie przekroczylem tylko o 23 km/h uwazajcie jak bedziecie tamtedy jezdzic ograniczenie jest do 70km/h
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Jak nie maja zdjecia twojej twarzy, to moga ci naskoczyc po takim czasie
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Post autor: koval »

no wlasnie jest lipton bo pindy maja moje zdjecie :( a radar ma swiadectwo legalizacji i wszystko pod wzgledem prawnym sie zgadza pytalem juz znajomego wiec nie pozostaje nic jak placic mam nadzieje ze nie bedzie duzo :x
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

100 i 4pkt... jesli teren kolo szkoly, etc moze byc max 200, tez 4pkt
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Trzeba jezdzic w kominiarce 8)7
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

lub wydać kase na antyradar 8)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
bandziorek.
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 10 sty śr, 2007 6:17 pm
Posiadany PUG: 1.9 Diesel
Numer Gadu-gadu: 2925031
Lokalizacja: Zabrze (śląsk)
Kontakt:

Post autor: bandziorek. »

trzeba sobie kupic CB to sie bedzie wiedzialo gdzie stoja
na trasie Bytom - Gliwice przy M1 kreci sie czasami bordowa vectra
Archer
Junior
Posty: 300
Rejestracja: 14 cze śr, 2006 4:41 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 TU3M, 205 Mutato (automato-manualo-berlingo-306-405tka)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: rawa vs wawa

Post autor: Archer »

jeśli to nie była policja tylko fotoradar ustawiony przez straż miejską czy inna ale nie przez policję to mogą ci skoczyć. Ostatnio trybunał konstytucyjny potwierdził że nie maja prawa na takie działania. Niestety jeśli ktoś już zapłacił to już lipa prawo nie działa wstecz, Jeśli nie zapłaciłeś to juz nie płać szczególnie po takim czasie nie powinni tego przysłać .
Awatar użytkownika
Lech
Nowicjusz
Posty: 69
Rejestracja: 15 cze pt, 2007 9:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lech »

Moim skromym zdaniem to od wielu lat najlepszym sposobem unikniecia mandatu jest posiadanie radia CB w samochodzie i wzajemne informowanie sie tak jak wczesniej poprzez mrógniecie siwatłami jezeli miski stały teraz wprowadzili ze cąły czas sie na swiatłach jezdzi i niejest to zbyt wyrazne pewnie tez powodem oprócz bezpieczenstwa było to żeby siebie nieinformowac o kontroli drogowej. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz kiedys mowiono że policjia niemoze cie czaic w kszakach musi byc w widocznym miejscu żeby niespowodowac wiekszego zagrozenia czy o fotoradach tez to sie tyczy?? moim zdaniem tez powinno wyobrazmy sobie ze jedziemy nagle naszym oczon ukazuje sie fotoradar z cał siła naciskamy na hamulce w padamy w poslizg niekontrolowany wpadamy w przysytanek w budke telefoniczna i przez co przez jedengo matoła ktory chciał zmierzyc nasza predkosc i na dac mandat hmmm dziwne to pozdrawiam 8)7

Dodano po 23 sekundach:

Moim skromym zdaniem to od wielu lat najlepszym sposobem unikniecia mandatu jest posiadanie radia CB w samochodzie i wzajemne informowanie sie tak jak wczesniej poprzez mrógniecie siwatłami jezeli miski stały teraz wprowadzili ze cąły czas sie na swiatłach jezdzi i niejest to zbyt wyrazne pewnie tez powodem oprócz bezpieczenstwa było to żeby siebie nieinformowac o kontroli drogowej. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz kiedys mowiono że policjia niemoze cie czaic w kszakach musi byc w widocznym miejscu żeby niespowodowac wiekszego zagrozenia czy o fotoradach tez to sie tyczy?? moim zdaniem tez powinno wyobrazmy sobie ze jedziemy nagle naszym oczon ukazuje sie fotoradar z cał siła naciskamy na hamulce w padamy w poslizg niekontrolowany wpadamy w przysytanek w budke telefoniczna i przez co przez jedengo matoła ktory chciał zmierzyc nasza predkosc i na dac mandat hmmm dziwne to pozdrawiam 8)7
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Daniello

Re: Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Post autor: Daniello »

Pragne dodac miejsce w Kielcach gdzie bardzo czesto straz miejska ustawia sie z przenosnym fotoradarem! Jest to ulica Krakowska na wylocie na Krakow za komisem Quattro przewaznie przed mostem ustawiaja fotoradar wiec radze tam zwolnic lub jak ktos nie ma CB radia to trzymac sie za samochodem z CB radiem :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Małysz
Uzalezniony
Posty: 815
Rejestracja: 09 maja śr, 2007 11:08 pm
Posiadany PUG: 307 2.0 90HDI; dawniej 205 GT 1.6 i 1.8D
Numer Gadu-gadu: 4121955
Login tlen: adamdrozdzu
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Post autor: Małysz »

Koledzy, a jak to jest z fotoradarami, słyszałem, że według prawa unijnego to musi przed stac znak informujący o pomiarze prędkości. W niektórych miastach urzędasy pomontowali tabliczki pomiaru, fotoradary, itp. na początku terenu zabudowanego i w całym mieście trzeba uważac, żeby nie wpaśc. Tak jest m.in. w Łomży, Suwałkach, Mrągowie, Kętrzynie.
A co sądzicie o tym: Ja przed każdym fotoradarem zwalniam do prędkości 10-15km powyżej dopuszczalnej i jak na razie nic mi nie przyszło.
Pozdrawiam wszystkich maniaków.
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Re: Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Post autor: stef »

Odswieze temat ...

Podzielcie sie swoimi spostrzezeniami na temat dzialania fotoradarow, przede wszystkim chodzi mi o te szare stacjonarne skrzynki.

1. Przede wszystkim czy da sie rozpoznac czy dana skrzynka jest uzbrojona?
2. W jakiej odleglosci najszczesciej robia zdjecia?
3. Czy zawsze jest flesh? (dzien, noc, podczerwien)
4. Przy jakiej predkosci faktycznie sie zalaczaja (czytalem, ze 5% powyzej wyznaczonej predkosci)?
5. Czy moga robic zdjecia od tylu samochodu, czy tylko od przodu?

Po przyjezdzie z UK normalnie zbaranialem, cos tam slyszalem, ze sa w Polsce ale nie myslalem, ze tak to wyglada. W Anglii jest o wiele prosciej - zolte skrzynki, na jezdni wyznaczone pole pomiaru predkosci, zdjecia robione tylko od tylu, zawsze flesh, mozna bylo jechac przynajmniej 5 mph szybciej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Post autor: Banita »

1. Z reguly tak -widac maly obiektyw za szklem, ale niestety trzeba byc dosc blisko.
2. Nie mam pojecia.
3. J.W
4. Zawsze jade 10km/h powyzej dopuszczalnej i nigdy mi nie zrobiono fotki.
5. Teoretycznie moga zrobic z tylu, ale zaden tego nie robi przynajmniej z 2 powodow:
- brak naklejki na szybie.
- brak mozliwosci rozpoznania kierowcy.
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Re: Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Post autor: stef »

Banita pisze:1. Z reguly tak -widac maly obiektyw za szklem, ale niestety trzeba byc dosc blisko.
Czyli dobrze myslalem, ze przygladajac sie radarowi z bliska musi byc widoczny za ta szybka jakis obiektyw? Chodzi mi o przygladaniu sie fotoradarowi np. stojac na przeciwko niego, bo z samochodu jadac nawet bardzo wolno bedzie raczej ciezko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Lokalizaja policyjnych kontroli i fotoradarów

Post autor: Banita »

Z samochodu widac bez problemu jadac ok 20-40km/h
ODPOWIEDZ