Jak najtańsze głośniki dla nieco lepszego basu?

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkim co jest związane z różnego rodzaju przeróbkami auta.
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Jak najtańsze głośniki dla nieco lepszego basu?

Post autor: FrogsterPL »

Dźbry :) Pytanie może trochę nietypowe ze względu na bijące z niego skąpstwo 8)7 ale kusi mnie wymiana głośników w moim Pugu, ze względu na to, że w aktualnych praktycznie w ogóle nie ma basu. Nie to, że "pierdzi" czy coś - po prostu go nie ma. Nie jestem jakimś "tjunerem" czy takim melomanem żeby bas miał podrzucać mnie na fotelu, chciałbym po prostu mieć minimalnie więcej "głębii" w muzyce.

W związku z tym mam pytanie - czy jest sens wydawać ok. 50 zł na głośniki w stylu Peiyinga lub Blowa, ewentualnie 70 zł za JVC bądź Kenwooda? Będzie toto lepsze od serii?

Chciałbym tutaj doprecyzować, że poczytałem kilka wątków i widziałem, że jako konstrukcje budżetowe traktowane są modele za ok. 120-150 złotych, ale tyle po prostu nie dam, nie ma sensu. Zwłaszcza, że nie chcę żadnego subwoofera ani wzmacniacza, a radioodtwarzacz którym dysponuję to kasetowy Philips RC312. Stąd moje obawy, czy takie cuś będzie w stanie wyciągnąć cokolwiek więcej z głośników w takim przedziale cenowym :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: Jak najtańsze głośniki dla nieco lepszego basu?

Post autor: kojot662 »

Jeśli Ci tak bardzo nie zależy żeby były nowe, ale dobre i tanie, proponuję odwiedzić najbliższy szrot i sobie coś wygrzebać. W cenie 10 zł za sztukę możesz mieć pionniery, jvc, Kenwood lub cokolwiek lepszego... to tylko kwestia czasu..

wysłane Chińczykiem P-8
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
FrogsterPL
Junior
Posty: 166
Rejestracja: 23 sty sob, 2016 11:56 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XL
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Jak najtańsze głośniki dla nieco lepszego basu?

Post autor: FrogsterPL »

W swojej okolicy kojarzę tylko jeden szrot, ale nie jest zbyt duży - zdziwiłbym się gdybym tam dorwał cokolwiek w prawidłowym rozmiarze, a już zwłaszcza markowego... Wolałbym w związku z tym pozostać przy rozważaniu głośników nowych, względnie używanych ale normalnie dostępnych np. na Allegro lub ewentualnie OLX. :)
Renixon

Re: Jak najtańsze głośniki dla nieco lepszego basu?

Post autor: Renixon »

Ja mam u siebie Power Bas S-C6 też z tych tańszych nie są takie drogie używki pewnie bardzo tanio dostaniesz jak gdzieś znajdzies .
ODPOWIEDZ