Peugeot 309 Vital

Drugie auto w rodzinie ? Zaprezenuj je tutaj. Projekty i prezentacje nie związane z 205.
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

309 cały czas w użytkowaniu. Zrobiłem 8000km. W międzyczasie padł rozrusznik (50zł), wczoraj także wyzionął ducha uszczelniacz wałka rozrządu (gubię jakiś litr oleju na dobę) :D
Jutro naprawiam uszczelnienie. Szkoda, że nie wystarczy już na wymianę świec i tulej wahaczy, bo auto szarpie, a zawieszenie kaleczy moje uszy. To dopiero za tydzień.
Nooo i małymi krokami zbliża się chyba koniec belki (chociaż była 2 lata temu regenerowana), bo prawy tył trzeszczy. Na szczęście na razie koło jeszcze nie ma żadnego pochylenia. Deska rozdzielcza trzeszczy coraz bardziej i doprowadza powoli do szału. Na szczęście zacząłem regularną pracę, więc zacznie pojawiać się pieniądz na doprowadzanie auta do coraz lepszego stanu. :)
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Wymienione uszczelniacze wałków rozrządu, rozrząd, świece, kable, olej i filtr (a to wszystko za 600zł z robocizną :D ) Podskoczyłem też na szybką regulację LPG (co ciekawe 1 gen).
Auto jeździ o niebo lepiej. Równiej, ciszej, płynniej, jest bardziej dynamiczne i nie szarpie. W przyszłym tygodniu szukam zimówek, za 2 tygodnie tulejki w wahaczach. Powoli, ale do przodu. :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: nowak68 »

Fajnie :) Nie dość że skutecznie to jeszcze w dobrej cenie :wink:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Witam ponownie. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć bez rozbierania auta, czy w moim Pugu siedzą półosie 21/22 zęby czy 25/22 zęby? Ciężko jakieś informacje znaleźć...
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: grzesiek309 »

21/22
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Dzięki!
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Witam.
Nie działa mi licznik. Rozebrałem deskę, wyjąłem go i jest diagnoza: Kwadratowy bolec, który wchodzi w licznik wyrobił gniazdo, którym kręcił i stało się okrągłe. Ktoś miałby jakiś pomysł, jak to naprawić? Czy może pozostaje tylko wymiana licznika?
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: zmac »

Jesteś pewny że to licznik? Tam bez odpięcia linki od skrzyni nie da się jej poprawnie podłączyć. Jeżeli będziesz szukał licznika to coś mam
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Powiem tak: Licznik zaczął skrzypieć (ale działał). Niedługo potem przestał działać i zaczął terkotać (nie działał). Teraz, po odpięciu i założeniu jest tak samo: nadal terkocze, a na wstecznym nie sprawdzałem.

Jak go montowałem, to faktycznie nie widziałem opcji, żeby to dobrze wpiąć, ale nadal terkocze, a jak po włożeniu próbowałem go wyciągnąć to szło z dużym oporem (tak, jakby linka się wczepiła). Czy możliwe jest, żeby linka się sama wypięła i wystarczyło ją dobrze zamontować?

Jeżeli trzeba kupić "nowy" licznik to trzeba trochę poczekać: przerejestrowanie, OC, półosie, tuleje w wahaczach...
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: zmac »

Odepnij linkę od skrzyni, wsuń do kabiny i podłącz do licznika, następnie licznik na miejsce, podłącz linkę do skrzyni i sprawdź efekty. Mógł też ktoś kiedyś pociągnąć za licznik za mocno i rozciagnął pancerz
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Okej, tak też zrobiłem. Tylko za Chiny nie mogę wcisnąć z powrotem tego gumowego bolca zabezpieczającego linkę przy skrzyni. Są jakieś patenty na to? :)
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: zmac »

Trzeba go wcisnąć ile się da, jak będzie wystawać z drugiej strony to ciągniesz za ten wystający kawałek
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Tak też próbowałem. Nawet jakimś mega śliskim smarem posmarowałem. Pół godziny pracy i nic. Wejdzie z 3-5mm, nie wychodzi na drugą stronę. No spróbuję jeszcze raz, ale pewnie wiele się nie zmieni.
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: Adute »

Witam z powrotem.
Mam problem z układem paliwowym. Problem występuje od początku posiadania auta, ale teraz sie nasilił. Kilka razy w tygodniu mam taka sytuację, że nie mogę odpalić. Albo odpalę, zgaśnie i nie da sie odpalić. Jak tylko uda mi sie wkręcić go na obroty (naprawdę czasem się nie da) i przełączy się na LPG, nie ma żadnego problemu... Dopóki nie będę chciał znowu odpalić. :D Musze wtedy znaleźć długą prostą, wkręcić go wysoko na obroty, przełączyć na benzyne i gaz w dechę. Auto szarpie, obroty rosną, spadają, rosną, spadają i jak tak pojadę jakiś odcinek, to jest trochę lepiej. Wtedy juz normalnie odpala i bez problemu włącza sie LPG. Na benzynie ogólnie nie da sie jeździć, bo zawsze szarpie, czasem nawet go tak zamuli, ze po prostu zgasnie w trakcie jazdy. Generalnie wygląda to tak, jakby zatykał sie układ paliwowy. Wymieniłem filtr paliwa - zero efektu. Kurde, pompa? Wtrysk?
Pozdrawiam

A, jeszcze dodam, że "check engine" się zapala na różne czasy (od sekundy do minuty) i w różnych odstępach czasu (od sekundy do godziny), zarówno na benzynie jak i LPG od zawsze.
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: Peugeot 309 Vital

Post autor: czargosia »

Podobnie miałem jak pampa paliwowa była od innego modelu. Po zmianie pompy na inną objawy ustały. Możliwe że Twoja pompa jest już na wykończeniu.
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
ODPOWIEDZ