40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: klimek »

Cześć wszystkim,

W 2023 roku przypada 40-ta rocznica wprowadzenia na rynek naszego ulubionego Peugeot 205. Z tej okazji francuski Le Club 205 organizuje wydarzenie w L'Aventure Peugeot Museum w Sochaux. Impreza ma się odbyć w dniach od 7 do 9 lipca 2023. Wydarzenie to jest skierowane do wszystkich fanów modelu 205 zarówno z Francji jak i całej Europy. W planach jest zwiedzanie muzeum, zwiedzanie linii produkcyjnej fabryki Stellantis w Sochaux, rajd turystyczny oraz inne rozrywki, które zostaną ogłoszone później. Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem: http://40thbirthday-205.com/
baner
baner
Może i mam od niedawna 205, ale nie wyobrażam sobie opuścić takie wydarzenie. Co więcej widzę świetną możliwość do kontynuacji tradycji klubowych europejskich tripów, tym razem w trochę innej formule - bo celem jest główne wydarzenie 40lecia dwieściepiątki. Trasa jest długa, ponieważ wynosi ponad 1200 km w jedną stronę (przynajmniej ode mnie :P). Dlatego myślę, że warto ją oczywiście... wydłużyć 8)7
205 Nepala
205 Nepala
W tym roku otwarło się kolejne muzeum w którym możemy dowiedzieć się więcej o 205, a nawet zobaczyć ciekawe prototypy takie jak 205 Nepala (https://youtu.be/lG7G94Yt1Yw). Visscher Classique Museum znajduje się w Buren w Holandii. Strona tutaj: https://visscherclassique.nl/.
A jeżeli już jest się w Buren to oczywiście nie można ominąć najstarszej prywatnej kolekcji samochodów na świecie wystawianej w Louwman Museum w Hadze: https://www.louwmanmuseum.nl/en/. Przy okazji można urządzić sobie zwiedzanie Amsterdamu. Wszystkie te trzy miasta leżą w odległości godziny drogi od siebie.

W najbliższym czasie przedstawię dokładniejszy plan podróży. Najprawdopodobniej solo lub w drużynie wybiorę się w taką podróż w lipcu i chciałbym do tego zachęcić jak największą ilość klubowiczów. Chętnie wysłucham waszych opinii oraz porad jak najlepiej tą wyprawę rozplanować.

Zapraszam wszystkich!
Ostatnio zmieniony 29 gru czw, 2022 1:26 pm przez klimek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023?)

Post autor: klimek »

Proponowany przeze mnie plan podróży:
pełna trasa.png
Termin wyjazdu: 4-10.07.2023 (7 dni)
Długość trasy: około 3300 km (licząc z Katowic)

Na wstępie powiem, że plan podróży jest bardziej motoryzacyjny niż ogólnoturystyczny. Większość atrakcji na trasie jest związana bezpośrednio z samochodami z czego dwa miejsca z motoryzacją francuską. Po drodze można spędzić po pół dnia w Amsterdamie oraz w Monachium. Głównym celem całego wyjazdu jest weekendowe wydarzenie w Sochaux które zaczyna się o 14 w piątek 07.07 i kończy o 17 w niedzielę 09.07. Na wydarzenia w Sochaux trzeba się zarejestrować na stronie http://40thbirthday-205.com/#inscription. Koszt to 20EUR(do końca stycznia 2023).

DZIEŃ 1: POLSKA - BERLIN - BUREN
Katowice-Berlin 530 km
Berlin-Buren 640 km

Wyjazd z samego rana, żeby w okolicach 11 być w Berlinie. W centrum Berlina istnieje Umwelt Zone, do którego nie wjadą 205, więc samochody można postawić pod OBI zaraz obok stacji metra U Paulsternstr. Stamtąd kolejką na stację Mierendorffplatz a później pieszo do Classic-Remise Berlin. Jest to nietypowe miejsce, ponieważ nie jest to muzeum, a jednak można zobaczyć tam wiele ciekawych pojazdów. Classic remise jest określane jako must see dla Petrolheadów. https://remise.de/berlin/short-facts/englisch
Classic remise by Expressive Drivers
Classic remise by Expressive Drivers
Nie widzę potrzeby zostawania na dłużej w Berlinie, ani tym bardziej pchania się do ścisłego centrum. Po zwiedzaniu Classic remise i zjedzeniu obiadu gdzieś w okolicy wyruszymy w dalszą podróż w stronę krajów Beneluxu. Celem podróży jest miasteczko Buren niedaleko Utrechtu. Nocleg na jednym z campingów w pobliżu np. Camping Karekiet https://www.dekarekiet.com/

DZIEŃ 2: BUREN(Visscher Classique Museum) + Amsterdam
Buren - Amsterdam 70 km

Drugiego dnia po śniadaniu ruszymy do Visscher Classique Museum https://visscherclassique.nl/museum/. Muzeum otwarte od godziny 10. Wstęp 12 Euro.
Visscher Classique Museum by Visscher Classique(fb)
Visscher Classique Museum by Visscher Classique(fb)
Resztę dnia można spędzić w Amsterdamie zwiedzając jego oryginalne stare miasto pełne kolorowych kamienic oraz kanałów, no i oczywiście rowerów. Dokładny plan co zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie nocować do ustalenia.
Amsterdam by duże podróże
Amsterdam by duże podróże
DZIEŃ 3: HAGA (Louwman Museum)
Amsterdam - Haga 58 km
(jeżeli jedziemy do Miluzy to Haga - Miluza 690 km)

Kolejny dzień, kolejna duża atrakcja czyli najstarsza prywatna kolekcja samochodów na świecie. Zdecydowanie polecana do zobaczenia. Wstęp 17,5 EUR parking pod muzeum 7 EUR https://www.louwmanmuseum.nl/
Louwman Museum by museum.nl
Louwman Museum by museum.nl
Po zwiedzaniu tego muzeum są dwie opcje, albo na miejscu spędzamy resztę dnia zwiedzając okolicę i szukamy noclegu na campingu w okolicy, lub lecimy na Miluzę i dnia czwartego z rana zwiedzamy Musée National de l'Automobile https://www.musee-automobile.fr/en/
Musée National de l'Automobile by Egzostive
Musée National de l'Automobile by Egzostive
DNI 4-6: SOCHAUX (Musée de L'Aventure Peugeot)
Haga - Sochaux 677 km
(jeżeli jedziemy do Miluzy to Miluza - Sochaux 60 km)

W dniach 7-9 lipca pod Musée de L'Aventure Peugeot będą się odbywać obchody 40-lecia produkcji Peugeota 205. Harmonogram dostępny na stronie: http://40thbirthday-205.com/#schedule
Musée de L'Aventure Peugeot by lesvoitures.fr
Musée de L'Aventure Peugeot by lesvoitures.fr
W niedzielę po zakończeniu wydarzenia ruszamy w stronę Monachium.
Sochaux - Monachium 460 km

DZIEŃ 7: Monachium(BMW Welt)
Monachium - Katowice 790 km

Ostatni dzień podróży to zwiedzenie muzeum BMW Welt w Monachium oraz powrót do domu.
BMW Museum by Apleona R&M Ausbau
BMW Museum by Apleona R&M Ausbau


Chętnie poznam waszą opinię na temat trasy. Nigdy nie organizowałem wyjazdu dla grupy, ale zazwyczaj w ten sposób wyglądają moje wakacje, chociaż z ogółu są trochę mniejsze odległości między konkretnymi punktami 8)7 Brzmi karkołomnie, ale jak na moje wykonalnie. Co wy na to?
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023?)

Post autor: szasz »

Wykonalne i wspaniałe. Tyle na szybko. Program adekwatny do zainteresowań uczestników.
Proszę sztorcować Peugeoty, żeby były gotowe na lipiec.
Ale wcześniej rejestrować się jako uczestnik i robić becalkę 20 ojro.

Czuwaj wiara!
:mrgreen:
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: czargosia »

Ciekawy plan!!!
Załatwiać urlopy I w drogę.
Na FB też wysyłałeś plan?
Pozdrawiam
I gratuluję zaangażowania
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: klimek »

Dzięki O-) Na FB utworzyłem wydarzenia dla grupy oraz umieściłem odnośnik do planu na forum
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: klimek »

Cześć wszystkim,
Warto zarejestrować się na wydarzenie do końca stycznia, ponieważ ilość miejsc na placu ograniczona do 350 samochodów(a jest wielu zainteresowanych) oraz przy rejestracji od lutego koszt udziału ma być wyższy(aktualnie to jest 20 euro).

Póki co rejestrują się kierowcy z autami, jak bierzecie kogoś ze sobą(wskazany drugi kierowca 😉 ) to rejestracja pozostałych osób będzie otwarta niedługo.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: szasz »

Zarejestrowałem się z samochodem, zapłaciłem 20 euro, jestem gotowy.
Pzdr.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
przemek_81
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja śr, 2011 8:50 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 RG (Roland Garros) Cabrio
Numer Gadu-gadu: 757080

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: przemek_81 »

Słuchajcie, dwie sprawy.
Czy ktoś się wybiera bezpośrednio z Polski? Bez długiego tripa po Europie?

A dwa, nie mogę znaleźć na stronie organizatora, gdzie tam można spać. Czy jesteś jakieś pole namiotowe, czy mam szukać hotelu/apartamentu w pobliżu? Coś, ktoś wie?
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: klimek »

Cześć, znam co najmniej dwie osoby, które planują wybrać się bezpośrednio. Jakoś niedługo będę też dopytywał się wszystkich na jaką opcje się piszą.

Jak chodzi o noclegi nie mam odpowiedzi od organizatorów na temat bazy noclegowej. Warto zarezerwować sobie nocleg w okolicy, ja zrobiłem na wszelki wypadek rezerwację w Hôtel Restaurant Campanile Montbéliard przez booking z opcją darmowej anulacji chyba do lipca aż. Z campingami we Francji jest średnio na Google maps widać jeszcze, że parę lat temu był camping koło stadionu w Sochaux, ale już go nie ma. Postaram się zdobyć na ten temat więcej informacji.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: szasz »

Też o tym myślałem, będę coś rezerwował.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
afro
Maniak
Posty: 1057
Rejestracja: 15 wrz pn, 2003 2:40 pm
Posiadany PUG: Green 92
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: afro »

Cześć! Wiadomo już ile osób zdecydowało się na tripa? Ktoś chce jechać prosto na miejsce?
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: klimek »

Żeby sprawdzić kto jest zainteresowany jaką formą wyjazdu, stworzyłem ankietę w google:
https://forms.gle/qhDaLu6tDV3DhC8q7

Uzupełnijcie ją proszę, dzięki czemu będziemy wiedzieć jak się zorganizować.
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: nowak68 »

Też się zarejestrowałem na wszelki wypadek 😉
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
przemek_81
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja śr, 2011 8:50 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 RG (Roland Garros) Cabrio
Numer Gadu-gadu: 757080

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: przemek_81 »

Też zrobiłem rezerwację w Hôtel Restaurant Campanile Montbéliard. Zainteresowanym proponuję się spieszyć, bo w tym mieście są tylko dwa hotele, w których największe pokoje są dwuosobowe. Ja jadę z żoną i córką to musiałem wziąć dwie dwójki (może i dobrze :D ) Hotel wziąłem od czwartku do poniedziałku, żeby nie jechać po nocach. Oczywiście z opcją rezygnacji jak by coś nie wypaliło.
W moim przypadku, jadę z Torunia, trasa wiedzie na Poznań, Berlin i przez całe Niemcy w dół prosto na miejsce. Dobrze bo w Niemczech autostrady bezpłatne.
W ankiecie zaznaczyłem, że chciałbym jechać w kolumnie, ale nie wiem czy jest ktoś z moich rejonów z tą samą trasą.
Awatar użytkownika
klimek
Junior
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar wt, 2016 11:00 am
Posiadany PUG: 1995 MITO 1.8d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: 40-lecie Peugeota 205 (TRIP 2023 04-10.07.2023)

Post autor: klimek »

Kto jeszcze nie rejestrował się na wydarzenia to zachęcam do zajrzenia pod ten link:
https://www.helloasso.com/associations/ ... 4hHOZpmaio

Tam należy zarejestrować się z samochodem(jeżeli nie robiliście tego wcześniej) oraz wszystkich pozostałych odwiedzających. Dodatkowo można zakupić tam naklejki, koszulki i czapki eventowe(za których zakup dodatkowo dostaje się los w loterii GTI :D).

Z ciekawych rzeczy można się tam też zapisać na zwiedzanie fabryki Peugeot w Mulhouse(będzie to w piątek wieczorem) oraz na zwiedzanie muzeum Musée National de l'Automobile w Miluzie.

PS. kto jeszcze nie wypowiedział sie w ankiecie z poprzedniego posta to zapraszam :)
ODPOWIEDZ